چگونه لاک ناخن سفت‌ شده را به حالت عادی برگردانیم؟
تحریریه تولینک

فلسفه لاک زدن به چینی‌های قدیم برمی‌گردد. آن‌ها از زمان‌های خیلی دور ناخن‌های خود را لاک می‌زدند. اما امروزه لاک زدن در همه دنیا به یک کار عادی تبدیل شده و همه‌ی خانم‌ها دوست دارند برای زیبایی هرچه بیشتر ناخن‌هایشان از لاک‌های رنگی مختلف استفاده کنند. لاک‌ها از هر رنگ و مدلی که باشند از سه ترکیب اصلی تشکیل شده‌اند که عبارتند از: پایه تعلیق کننده، ماده رنگی و پلیمرهای چسبنده. بهتر است خانم‌ها تمام لوازم آرایش خود را در جای خشک و خنک مثل یخچال نگه‌داری کنند تا ماندگاری آن‌ها بالا رود. حتما شما هم بعد از گذشت مدتی شاهد غلیظ شدن لاک‌هایتان هستید، آن‌ها را دور نریزید و با این روش‌های حرفه‌ای و ساده رقیق‌شان کنید!

لاک ناخن هم یکی از مواد آرایشی است که هرچه در یخچال نگه‌داری شود طول عمر و کیفیتش بهتر می‌شود. اما دقت داشته باشید که هر زمان می‌خواهید لاک را استفاده کنید از چند دقیقه قبل آن را از یخچال خارج کنید تا از حالت سفتی خارج شود و به راحتی روی ناخن بنشیند. هم‌چنین به یاد داشته باشید که همیشه پس از استفاده از لاک درب آن را به خوبی محکم ببندید تا خشک نشود و تازه بماند.

در ادامه این مطلب راه‌کارهایی را به شما می‌گوییم که به واسطه آن‌ها عمر لاک ناخن شما افزایش یابد و به راحتی بتوانید از آن استفاده کنید.

استفاده از آب داغ برای رقیق کردن لاک غلیظ شده

یکی از روش‌های شل کردن لاکی که سفت و غلیظ شده، این است که شیشه لاک را درون آب داغ بیاندازید. لاک را تا زمانی که دمای آب پایین می‌آید و خنک می‌شود بگذارید درون آب بماند. سپس لاک را بیرون آورده و استفاده کنید؛ خواهید دید که لاک کاملا روان شده و از آن حالت غلظت زیاد اولیه درآمده است.

رقیق کردن لاک ناخن

استفاده از محلول رقیق کننده‌ مانند تینر برای رقیق کردن لاک غلیظ شده

راه دیگری که می‌توانید توسط آن لاک ناخن خود را رقیق کنید این است که از محلول‌های رقیق کننده موجود در بازار استفاده کنید. یکی از محصولات رقیق کننده تینر است. برای رقیق کردن لاک خود به انداره 3 قطره تینر را درون لاک بریزید و به خوبی آن را تکان دهید. سپس می‌بینید که لاک شما از حالت غلظت اولیه خارج شده است. البته در استفاده از این روش دقت کنید که به مقدار زیاد از تینر استفاده نکنید چون باعث خراب شدن لاکتان می‌شود.

رقیق کردن لاک ناخن

استفاده از استون برای رقیق کردن لاک غلیظ شده

راه دیگری که آسان است و به خوبی هم جواب می‌دهد، استفاده از استون است. برای این روش شما چند قطره استون را درون شیشه لاک خود بریزید و به خوبی تکان دهید. استون به راحتی لاک شما را رقیق می‌کند. البته نکته‌ای که در استفاده از استون وجود دارد این است که باعث روشن شدن رنگ لاک شما می‌شود.

برعکس کردن شیشه لاک و تکان دادن آن برای رقیق کردن لاک غلیظ شده

گاهی وقتها با برعکس کردن شیشه لاک رنگ‌دانه‌های لاک به خوبی باهم ترکیب می‌شوند و لاک از حالت سفتی خارج می‌شود. بعد از این کار می‌توانید لاک را برای چند دقیقه میان دستانتان بغلطانید تا به خوبی مایع لاک تکان بخورد و از حالت سفتی خارج شود.

رقیق کردن لاک ناخن

طریقه نگهداری لاک ناخن

• قبل از بستن لاک، سر آن را با پنبه آغشته به استون پاک کنید.

• لاک را در محلی خشک و خنک نگه‌داری کنید.

• لاک را به‌ صورت ایستاده قرار دهید.

• بعد از استفاده در آن را ببندید.

• هر از چند گاهی آن را تکان دهید.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها