چگونه بدون رفتن به آرایشگاه، خود را برای مراسم عروسی آرایش کنیم؟

آموزش خودآرایی برای مبتدی‌ها
تحریریه تولینک

بیشتر خانم‌های جوان به خودآرایی علاقه‌مند هستند. این تکنیک یکی از مهارت‌های لازم برای هر خانمی است تا بدون نیاز به یک آرایشگر در مواقع لازم بتواند به درستی و به بهترین نحو آرایش کند. اگر شما مهارت کافی را در خودآرایی کسب کنید برای آرایش چهره‌ی خود دیگر نیازی به آرایشگاه رفتن ندارید. پس با ما همراه باشید تا این مهارت ضروری را بیاموزید.

آرایش پوست

اول از همه باید به آرایش پوستتان بپردازید. قبل از هر کاری، پرایمر صورت بزنید و اگر پرایمر در دسترس نداشتید، کرم مرطوب کننده را فراموش نکنید. زمانی‌که کرم زیرساز جذب پوستتان شد، با یک اسفنج نیمه مرطوب یا برس، کرم پودری که کاملا با رنگ پوستتان هماهنگ است را به سرتاسر صورت خود بزنید. (پوست زیر چانه و گردن را فراموش نکنید.)

اجاه دهید چند دقیقه کرم پودر روی پوست بخوابد و سپس، برای این‌که آرایشتان خشک و ثابت بماند، روی بخش‌هایی از صورت که زیاد عرق می‌کنند و براق می‌شوند، کمی پنکک بزنید. مانند گونه‌ها، پیشانی، بینی و چانه. به یاد داشته باشید که پنکک نباید زیاد باشد، زیرا روی پوست خط و شکستگی ایجاد می‌کند.

آموزش خودآرایی

آرایش چشم

شاید بخش استرس‌زا آرایش کردن، آرایش چشم باشد؛ اما اگر مبتدی هستید، نیازی نیست که کار خاص و فوق العاده‌ای انجام دهید. اول باید یک رنگ مات و روشن را به عنوان رنگ زیرین انتخاب کنید و با براش، آن را روی تمام پلک بزنید. حالا نوبت انتخاب رنگ اصلی سایه است، برای مراسم عروسی، رنگ‌هایی مانند طلایی، آبی، سبز و صورتی بسیار مناسب هستند، اما بهتر است این رنگ‌ها را با کمی سایه دودی یا قهوه‌ای ترکیب کرده و روی پلک بزنید.

سایه رنگی را در مرکز پلک بزنید. (گوشه داخلی چشم را نباید بسیار پررنگ کنید و پررنگ ترین بخش، باید همان مرکز پلک باشد.) سپس یک رنگ تیره مانند دودی، مشکی یا قهوه‌ای (با توجه به طیف رنگی که انتخاب کرده‌اید) را به گوشه خارجی چشم بزنید.

پس از اتمام سایه چشم، با یک مداد یا خط چشم مایع، روی پلک بالا خط چشم بکشید. اصلا نیازی نیست که یک خط چشم حرفه‌ای بکشید، همین که پشت پلکتان تیره و مشکی شود، کافیست، فقط مواظب باشید که خط صاف و منظمی بکشید.

آموزش خودآرایی

رژگونه

اصلا بدون رژگونه به عروسی یا مهمانی نروید! رژگونه برای شادابی و جذابیت صورتتان بسیار لازم است. اگر عروسی یا مهمانی در فصل زمستان بود؛ رنگ‌هایی مانند برنزی و نارنجی تیره مناسب هستند و اگر در فصل‌های گرم سال بود، رنگ‌های گلبهی، صورتی و سرخ پیشنهاد می‌شوند. رژگونه را حتما با توجه به فرم صورتتان بزنید تا بهترین حالت را ایجاد کنید.

آموزش خودآرایی

رژلب

برای انتخاب رنگ رژلب نیز باید به آرایش چشمتان دقت کنید. اگر سایه چشم، تیره باشد، رنگ‌هایی مانند کرم، بژ، گلبهی، مرجانی و... مناسب هستند، اما اگر سایه چشم روشن است، رنگ‌های تیره مانند قرمز، زرشکی، ارغوانی و قهوه‌ای پیشنهاد می‌شود.

آموزش خودآرایی

نکات مهم درباره آرایش صورت برای رفتن به مراسم

  • ناخوشایندترین کار در آرایش صورت، این است که بخواهید رنگ پوستتان را با کرم‌ پودر روشن‌ و سفید کنید. بهترین کار، انتخاب کرم پودر هم‌رنگ و هماهنگ با رنگ پوست خودتان است.
  • اگر احساس می‌کنید که ریمل زدن به تنهایی برای آرایش چشم‌ها کافی نیست، می‌توانید از مژه مصنوعی استفاده کنید.
  • حتما قبل از زدن رژلب، با مداد لبی که نزدیک به رنگ رژلبتان است، خط لب بکشید تا آرایش لبتان، شیک‌تر و جذاب‌تر شود.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها