برنزه شدن و راه‌های اشتباه!
تحریریه تولینک

با نزدیک شدن به فصل تابستان و روی آوردن افراد به برنزه شدن، تصمیم داریم در مورد اشتباهاتی که ممکن است در هنگام برنزه شدن رخ بدهد با شما صحبت کنیم. از آن‌جایی که استفاده کردن از برنزه کننده‌ها ایمن‌ترین راه برای تیره شدن رنگ پوست است و به کمک آن‌ها می‌توانید هر میزان درخشش طلایی را که بخواهید داشته باشید، باید متن زیر را مطالعه کنید. احتمالا خیلی از شما در استفاده از برنزه کننده‌ها شک و تردید داشته باشید و از نارنجی شدن بترسید، اما با ترسیدن راهی را به پیش نخواهید برد، برای راحت شدن خیالتان این اشتباهات آرایشی برنزه کردن را بخوانید و با اجتناب از آن‌ها مانند یک حرفه‌ای برنزه شوید!

اشتباه اول: لایه‌برداری نکردن پوست قبل از برنزه کردن

آیا کرم برنزه کننده را بدون هیچ پیش درآمدی به پوست می‌زنید؟ اولین مرحله برای آن‌که پوست برنزه‌ی بی‌نقصی داشته باشید، لایه‌برداری از پوست در حمام است، زیرا سلول‌های مرده می‌توانند روی پوست زایعاتی به وجود بیاورند که ماده‌ی برنزه کننده نتواند به خوبی روی آن بشیند. به مناطقی از پوست که سخت و خشک هستند، مانند زانوها و آرنج‌ها دقت ویژه‌ای داشته باشید. از یک اسکراب ملایم بدن در هنگام دوش گرفتن و یا برس خشک کشیدن قبل از حمام استفاده کنید.

اشتباه دوم: مرطوب نکردن پوست

بعد از اسکراب کردن حتما باید مرطوب کننده بزنید. لازم نیست بدنتان را خشک کنید و بعد مرطوب کننده بزنید، چون با پوست مرطوب درصد جذب شدن مرطوب کننده بالاتر می‌رود.

اشتباه سوم: عدم استفاده از دست‌کش

آیا دوست دارید که دستانتان از بقیه‌ی اعضای بدن تیره‌تر باشند؟ قطعا جواب منفی است. برای همین حتما از یک دست‌کش خوب و مناسب برای برنزه کردن استفاده کنید. فرقی ندارد که برنزه کننده‌ی شما لوسیون، سرم، موس یا هر محصول دیگری باشد، حتما باید از دستکش استفاده کنید.

اشتباه چهارم: استفاده از فرمولاسیون غلط

اگر تا به حال فکر می‌کردید که فقط یک مدل برنزه کننده وجود دارد، بهتر است تجدید نظر کنید! محصولات آرایشی متنوعی برای برنزه کردن وجود دارند، از کرم و موس گرفته تا لوسیون و اسپری‌ها. بنابراین محصول متناسب با پوست خود را انتخاب کرده تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

برنزه شدن و راه‌های اشتباه!

اشتباه پنجم: استفاده‌ی بیش‌ازحد از برنزه کننده در برخی از نواحی بدن

نواحی مانند آرنج، زانو و مچ پا جزء سخت‌ترین قسمت‌های بدن هستند و برای جلوگیری از تیره شدنشان باید از ماده‌ی برنزه کننده‌ی کمتری استفاده نمایید.

اشتباه ششم: استفاده نکردن از برنزه کننده در ناحیه گردن

می‌خواهید از برنزه کننده‌ای استفاده کنید که فقط مخصوص به صورت است؟ پس گردن خود را فراموش نکنید! تفاوت رنگ میان گردن و صورت می‌تواند به سرعت راز استفاده از برنزه کننده را برای اطرافیان فاش کند.

اشتباه هفتم: استفاده‌ی بیش‌ازحد از برنزه کننده

بعضی از مواقع حتی استفاده‌ی کم از یک محصول، باعث تشدید اثر آن می‌شود و این در مورد برنزه کننده‌های شخصی نیز صدق می‌کند. به صورت کلی فقط یک‌بار روی پوست را بزنید و استفاده از مرطوب کننده‌ای که در بالا گفته شد می‌تواند به جذب سریع‌تر برنزه کننده توسط پوستتان بسیار کمک کند.

اشتباه هشتم: سریع لباس پوشیدن

بعد از برنزه کردن پوست باید صبر داشته باشید و سریع شلوار جین مورد علاقه‌تان را نپوشید. باید به اندازه کافی تا خشک شدن کامل پوست صبر کنید، بهتر است پس از خشک شدن کامل از لباس‌های گشاد و تیره استفاده کنید.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها