ترفند‌های آرایشی ساده و تغییرات بزرگ
تحریریه تولینک

همه‌ی خانم‌ها به دنبال ترفندهای آرایشی جدید برای تغییر در چهره‌ی خود هستند که این امر باعث زیبایی بیشتر و افزایش اعتمادبه‌نفس می‌شود. اگر شما نیز دوست دارید در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید بهترین پیشنهاد این است که از ترفندهای آرایشی کاربردی و ساده در مراحل مختلف آرایش چهره خود استفاده کنید و از این طریق آرایشی بهتر، زیباتر و جذاب‌تر داشته باشید. در این مطلب با چند ترفند آرایشی کوچک که می‌تواند تغییرات بزرگی را بر روی چهره و آرایشتان داشته باشد بیشتر آشنا شوید. 

گرم کردن ریمل برای نرم‌تر شدن آن

اگر بعد از ریمل زدن توده‌هایی از مایع ریمل روی مژه‌هایتان باقی می‌ماند، می‌توانید قبل از استفاده از ریمل، آن را درون یک فنجان آب گرم قرار دهید تا مایع ریمل به اندازه کافی نرم و روان شده و استفاده از آن آسان‌تر شود. علاوه‌بر این می‌توانید بدنه‌ی ریمل را درون کف دست خود قرار داده و آن را چندین بار بچرخانید. با این کار نیز مایع درون ریمل نرم‌تر خواهد شد.

نکات آرایشی مهم

هنگام کشیدن خط چشم به پایین نگاه کنید

اگر می‌خواهید خط چشمی که می‌کشید صاف و یک‌دست باشد، در هنگام کشیدن خط چشم به پایین نگاه کنید. برای این کار باید آینه خود را پایین نگاه دارید و نگاه تان نیز به سمت پایین باشد. این کار را تا حدی انجام دهید که پشت پلک خود را به خوبی مشاهده کنید و خط چشم صاف و یک‌دستی بکشید. 

نکات آرایشی مهم

روش صحیح استفاده از مداد ابرو 

برای آن‌که بعد از استفاده از مداد ابرو شکل و ظاهری طبیعی برای ابروهایتان ایجاد شود، بهترین کار این است که از خطوط ظریف و ریز در قسمت‌های خالی و کم پشت ابرو استفاده کنید. هرچه خطوطی که بر روی ابرو کشیده می‌شود پررنگ‌تر و ضخیم‌تر باشد، ظاهری مصنوعی برای ابروها ایجاد خواهد کرد.

نکات مهم آرایشی

ترفند آرایشی برای داشتن لب‌هایی نرم و صاف

برای آن‌که پوست لب‌هایتان صاف و نرم باشد، بهتر است قبل از استفاده از رژلب پوست لب خود را با مسواک و روغن نارگیل ماساژ دهید. این کار کمک می‌کند تا پوست‌های اضافی از سطح لب جدا شده و لب‌هایتان را نرم، مرطوب و صاف خواهد کرد. همچنین استفاده از این ترفند آرایشی کمک می‌کند تا رنگ رژلب‌تان بسیار جذاب و زیبا دیده شود.

نکات آرایشی مهم

آرایش خود را با گلاب تثبیت کنید

اگر می‌خواهید ماندگاری آرایشتان بیشتر شود و همچنین آرایشتان در طول روز تازه و شاداب باقی بماند، از گلاب برای تثبیت آرایش خود استفاده کنید. مقداری گلاب را درون بطری اسپری کوچک بریزید و بعد از آرایش کردن مقداری از آن روی صورت خود اسپری کنید. به یاد داشته باشید که چشم‌ها و دهان خود را کاملا بسته نگه دارید. این کار علاوه بر افزایش ماندگاری آرایش در طول روز، مانع از چرب شدن پوست و آرایشتان نیز خواهد شد.

نکات آرایشی مهم

استفاده از رژگونه قبل از رژلب یا سایه چشم

در هنگام آرایش کردن دقت کنید که ابتدا رژگونه بزنید و سپس به آرایش لب و چشم‌های خود بپردازید. با این کار رنگ پوستتان متعادل شده و به شما کمک خواهد کرد تا در انتخاب رنگ مناسب برای سایه چشم و یا رژلب بهتر تصمیم بگیرید و آرایشی زیباتر و جذاب‌تر داشته باشید.

نکات آرایشی مهم

استفاده از روغن زیتون برای پاک کردن آرایش

روغن زیتون یکی از روغن‌های طبیعی و ملایم است که می‌توان از آن به عنوان یک پاک کننده آرایش طبیعی استفاده کرد. این روغن به طور کامل تمام مواد آرایشی را از روی پوست پاک می‌کند و همچنین در تغذیه و افزایش رطوبت پوست نیز بسیار موثر است. این روش را امتحان کنید و از نتایج و تاثیرات آن بر روی پوست خود بهره‌مند شوید.

نکات آرایشی مهم

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها