چرا باید صبح خود را با زنجبیل آغاز کنید
مسعود عیسی نژاد

صبحانه مهمترین وعده غذایی است. اما ممکن است خوردن روزانه یک نوع صبحانه صبحانه خسته کننده باشد. برای دادن تنوع به صبحانه خود و همینطور بهره بردن از فواید زیاد آن برای سلامتی می‌توانید از زنجبیل به عنوان یک ترکیب جدید استفاده کنید. زنجفیل می‌تواند احساس سرگیجه و ضعف صبحگاهی را کاهش و همینطور در کاهش دادن درد عضلانی نیز موثر است. یکی‌ از مشخصات منحصر به فرد زنجبیل آن است که می‌تواند به راحتی به ترکیب بسیاری از مواد غذایی اضافه شود. در این مطلب چند راه ساده برای استفاده از زنجبیل در وعده صبحانه را خواهیم خواند.

فنجان قهوه یا چای خود را ادویه دار کنید

ترکیب قهوه با زنجبیل یک ترکیب فوق‌العاده قوی ضد رادیکال آزاد و آنتی‌اکسیدانی می‌سازد. برای تهیه قهوه با زنجفیل به راحتی به پودر قهوه قبل از تهیه آن یک قاشق زنجفیل اضافه کنید و سپس آن را بجوشانید. ترکبیب زنجبیل با قهوه باعث می‌شود که به اصطلاح موتور ذهنی‌ بدن و مغز شما روشن شود و یک شروع عالی‌ یرای روز به شما می‌دهد.

روش دیگر برای چای خور‌ها آن است که چای زنجبیل تهیه کنند. این نوشیدنی بسیار شادی بخش است و بدن را گرم می‌کند. همینطو اگر فرد دچار مشکلات معده است، نمی‌تواند عوارض و درد آن را کاهش دهد. به ویژه در خانم‌های باردار نوشیدن چای زنجبیل در صبح توسط متخصصین تغذیه توصیه می‌شود. یک تکه کوچک از زنجبیل در هنگام دم کشیدن چای به آن اضافه کنید. این ترکیب با هر دو نوع چای سبز و سیاه بسیار فوق‌العاده است.

مربای زنجبیل

اکثر افراد برای صبحانه و گاهی لذت بردن از طعم شیرین از مربا در صبحانه استفاده می‌کنند. اگرچه که خوردن زیاد مربا توصیه نمی‌شود اما حداقل با خرید مربای زنجبیل انتخاب سالمتری خواهید داشت به ویژه اگر کم شکر باشد. برای سرکوب کردن میل خوردن شیرینی یک قاشق کوچک مربای زنجبیل را روی نا‌ن بمالید و میل کنید

به همراه غلات صبحانه یا جو دوسر

به غلات صبحانه رژیم خود می‌توانید یک قاشق پودر زنجفیل اضافه کنید و برای بیشتر خوش طعم کردن آن یک قاشق عسل  یا روغن نارگیل نیز به آن اضافه کنید. از خواص مهم زنجبیل اثر ضد التهابی آن است که به ویژه در افراد مبتلا به دردهای آرتروزی نیز مفید نشان داده شده است. به عقیده‌ی محققان افرادی که از آرتروز  رنج می‌برند و روزانه پودر زنجبیل میل می‌کنند درد و تورم کمتری در مفاصل خود احساس می‌کنند. 

انواع اسموتی زنجبیل

اگر از علاقمندان به اسموتی هستید می‌توانید در وعده صبحانه اسموتی زنجبیل را نیز امتحان کنید. خوردن زنجبیل سبب می‌شود تا سیستم ایمنی شما تقویت شود، باکتری‌های مضر و بیماری زا در دستگاه گورش نیز کاهش پیدا کند. به خانم‌هایی که در دوران قاعدگی درد تحمل می‌کنند مصرف اسموتی زنجبیل توصیه می‌شود. برای تهیه یک اسموتی خوشمزه، یک قاشق پودر نارگیل، یک عدد موز و یک قاشق عسل را به همراه یک لیون آب در مخلوط کن بریزید و خوب با یک ریشه تازه زنجفیل مخلوط کنید.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها