ولنتاین فرصت ساده ای برای زنده کردن رابطه عاشقانه‌تان است

ولنتاین امسال رابطه جدیدی را شروع کنید
تحریریه تولینک

حقیقت دارد که ولنتاین، مناسبتی بسیار تجاری و سرشار از احساسات غلط است. با این حال، امسال از این روز می‌توانید برای نشان دادن رفتار جدیدتان استفاده کنید. همه روابط، آزمایشگاهی برای امتحان کردن رفتارهای جدید هستند. این ۶ مورد را در نظر بگیرید:

۱-به او دلگرمی بدهید. ولنتاین را با مهربانی و سخاوتمندی جشن بگیرید، حتی اگر همسر شما به خوبی برخورد نمی‌کند. کارهای کوچکی انجام دهید که به او احساس مورد عشق واقع شدن بدهد. به خاطر داشته باشید که می‌توانید اشتیاق، سخاوتمندی و علاقه را به نحو غیرکلامی نیز بیان کنید. یک حرکت ساده، مثل گذاشتن دست روی کمر او، یک تکان سر، یک لبخند، می‌تواند به او حس خوبی بدهد.

مهم نیست در زندگی مشترک چقدر از یکدیگر دور شده‌اید، و مهم نیست چه اعتقادات سفت و سختی نسبت به روابط دارید، سعی کنید ۳ حرکت مشخص برای ابراز عشقتان پیدا کنید. هیچ متخصصی در دنیا نمی‌داند چه چیزی دل همسر شما را گرم می‌کند. پیدا کردن و عمل به این ۳ حرکت سخت‌ترین مرحله کار است.

۲-به او بگویید چه می‌خواهید. همسر شما ممکن است بخواهد به ولنتاین اهمیتی ندهد، ولی برای شما مهم است. صبر نکنید تا او فراموش کند. او را امتحان نکنید، چرا که می‌دانید شکست خواهد خورد. یک هفته قبل به او یادآوری کنید. حتی اگر معتقدید او باید از قبل بداند، به او بگویید چه می‌خواهید. (مثلا: در رستوران ایتالیایی مورد علاقه ما میز رزرو کن، کارت ولنتاین فراموش نشه، و یادت نره که از گل متنفرم!) از او انتظار نداشته باشید که از اشتباهات گذشته درس گرفته باشد.

۳-صحبت کنید. از این روز خاص برای بحث کردن در مورد رابطه بین شما دو نفر استفاده نکنید و در مورد فاصله‌ای که با هیچ گاه صحبت نکردن بین شما ایجاد شده حرفی نزنید. در عوض، فقط صحبت کنید!

۴-او را تحت فشار نگذارید. ولنتاین زمان پیش کشیدن بحث کم توجهی همسرتان به شما نیست. هم چنین، نباید او را با دیگران مقایسه کنید. اگر به طور مثال به سینما رفتید و او دست شما را نگرفت یا توجهی به حضور شما نکرد، مسئله را رها کنید. هنگامی که سینما را ترک کردید، فقط درمورد فیلم صحبت کنید. درست هنگامی که از شما انتظار انتقاد شنیدن دارد، از او تمجید کنید.

۵-گوش کنید. گوش دادن بدون حالت تدافعی، بهترین و با ارزش‌ترین هدیه غیرمادی در ولنتاین است. از پیش تصمیم بگیرید که در این روز خاص، همه مکالمات را با قصد سوال پرسیدن و گوش کردن برای فهمیدن شروع کنید. این یعنی حرف او را قطع نکنید، بحث نکنید، دفاع نکنید، اشتباهات او را تصحیح نکنید و شکایت نیز نکنید. دفاعیه‌های خود را برای مکالمه دیگری در آینده نگه دارید.

۶-حق به جانب بودن را کنار بگذارید. وقتی به این فکر می‌کنید که حق با شماست، جلوی خودتان را بگیرید تا بتوانید با هم به سمت یک هدف مشترک حرکت کنید.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها