روشی برای رسیدن به موفقیت

قدرت «من می‌توانم!»
تحریریه تولینک

ما اغلب اوقات، بسیار به هدفمان فکر می‌کنیم و گاهی، خودمان را از رسیدن به آن منصرف می‌کنیم. ولی مدیران موفقی که داستان موفقیتشان را می‌شنویم، قوانین ساده‌ای برای خود دارند. آن‌ها تلاش می‌کنند جمله «من می‌توانم» را زندگی کنند. این دو کلمه در زندگی و کار ما بسیار قدرتمند هستند. وقتی به ایده‌های خود ایمان داشته باشیم و پیگیرشان شویم، می‌توانیم به هرچیزی برسیم. ۵ راه برای پذیرفتن قدرت «من می‌توانم» را برای شما آورده‌ایم:

 

۱- من می‌توانم به خودم باور داشته باشم.

اغلب ما انگیزه موفقیت را داریم، ولی ادامه دادن این مسیر نیازمند طرز تفکر مناسب است. باید ابتدا خودتان را باور داشته باشید. برای موفقیت و رسیدن به رویا و چشم اندازی که در سر پرورانده‌اید تنها خودتان می‌توانید برنامه ریزی کنید.

آیا توانایی‌ها، ارزش‌ها و چشم انداز شما با هم انطباق دارند؟ آیا برای هدف خود شور و اشتیاق دارید؟ جواب این سوالات را پیدا کنید، سپس کاملا دل به کار بدهید.

 

۲- من می‌توانم هرکاری انجام بدهم.

رویاها معمولا در تکرر برنامه ریزی‌ها گم می‌شوند و به مرحله اقدام نمی‌رسند. به نحوی، فراموش می‌کنیم که باید برای رسیدن به هدف اقدام کنیم. در عوض، فهرست پایان ناپذیری از بهانه‌هایمان می‌سازیم.

به گفته توماس ادیسون، نبوغ، ۱ درصد الهام است و ۹۹ درصد سخت کوشی.

ساده بگوییم، دست به انجام کاری بزنید. هر کاری که در جهت رسیدن به رویای شما تغییر ایجاد می‌کند. هرچه بیشتر اقدام کنید، تغییر بیشتری خواهید دید.

 

۳- من می‌توانم متمرکز بمانم.

برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف حیاتی است ولی ادامه دادن راه در مسیر درست، نیازمند تمرکز است.

همه ما باید با تمایل منحرف شدن از مسیرمان مبارزه کنیم. برای متمرکز ماندن باید عزم راسخ، انعطاف پذیری و عطش و ایمان به هدفمان داشته باشیم.

نمی‌توان همیشه منفعل بود. باید روی هدف خودمان تمرکز کنیم. برای حرکت به سمت هدف، باید فعال بود، کار درست را انجام داد و تصمیمات مناسب گرفت. هرچه متمرکزتر باشید، اعمال شما تاثیرگذارتر خواهند بود.

 

۴- من می‌توانم مسئولیت پذیر باشم.

مسئولیت برنامه، جهت و هدف خود را به عهده بگیرید. شما مسئول سرنوشت خودتان هستید.

به گفته پائولو کوئلیو: «هنگامی که می‌خواهید چیزی به دست بیاورید، چشمانتان را باز نگه دارید، تمرکز کنید و اطمینان یابید که دقیقا می‌دانید چه می‌خواهید. هیچ کسی نمی‌تواند با چشمان بسته به هدفش برسد.»

مسلما چالش‌هایی سر راهتان خواهد بود، چیزهایی آن طور که می‌خواستید پیش نمی‌روند و شکست می‌خورید. ولی مسئله مهم این است که چگونه با این مشکلات مواجه می‌شوید. آیا مستقیما با آن‌ها روبرو می‌شوید و درس می‌گیرید و به راه خود ادامه می‌دهید، یا از جای خود برنمی‌خیزید و به کارهایی که می‌توانستید به طریق دیگری انجام دهید فکر می‌کنید؟

مهم نیست همه چیز طبق برنامه‌هایتان پیش برود یا خیر، مسئولیت همه چیز را به عهده بگیرید. فرصت یادگیری و رشد مداوم را از دست ندهید.

 

۵- من می‌توانم از قدرت جمع بهره ببرم.

همبستگی، می‌تواند موجب ایجاد تغییرات شود. با کسانی که هدف یکسانی با شما دارند و شما را حمایت می‌کنند ارتباط برقرار کنید. از دیگران قدردانی کنید و هر آن چه که از دستتان برمی‌آید انجام دهید. دورتان را با افراد درست پر کنید زیرا هیچ چیز یک هدف بزرگ را مانند یک تیم بزرگ گسترش نمی‌دهد.

از درخشیدن نهراسید. ممکن ساختن غیرممکن وظیفه شما است. آینده‌ای که می‌خواهید را بسازید.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها