ناگفته های زندگی آدری هپبورن!
تحریریه تولینک

آدری هپبورن از طرف انجمن فیلم آمریکا به عنوان سومین بازیگر زن سینمای آمریکا انتخاب شده؛ او در ۴ می‌‌ ۱۹۲۹ در بروکسل به دنیا آمد، زندگی‌ هنری خود را در تئاتر‌های موزیکال لندن شروع کرد و در دهه ۵۰ میلادی وارد سینما شد، بعد از بازی در فیلم‌های انگلیسی‌ اولین کار خود را در سینمای آمریکا با فیلم "تعطیلات در رم" تجربه کرد و جوایز اسکار، گلدن گلوب و بفتا را از آن‌ خود کرد. در سال‌های پایانی عمرش بیشتر به کارهای خیریه مشغول بود و کمتر در فیلمی بازی کرد. ۱۲ حقیقتی که درباره او نمی‌دانستید در زیر آمده است.

۱. او در زیر سلطه نازی ها در هلند زندگی‌ کرده بود و در آن زمان از سو تغذیه رنج می‌برد و شاهد کشته شدن چندین عضو از خانواده‌ ا‌ش بود.

۲. نویسنده فیلم "صبحانه در تیفانی"، ترومن کاپوتی اصلا از اینکه آدری هپبورن نقش اول فیلم را بازی کرده راضی‌ نبود و انتظار داشت فردی مثل مرلین مونرو در آن نقش بازی کند، هپبورن نیز گفت بود او فردی درونگرا است و بازی در نقش برونگرا برایش بسیار سخت بوده است.

۳. او بازی در نقش "آن فرانک" از جانباختگان جنگ جهانی‌ را رد کرد و گفته بود از لحاظ روحی آمادگی بازی در این نقش را نداشته است.

۴. هپبورن رقصنده حرفه ای باله بود، در آمستردام شروع به تمرین رقص کرد، در لندن آن را ادامه داد و در سینما نیز در دو فیلم موزیکال بازی کرد.

۵. آدری نام خانوادگیش را مثل پدرش از "راستن" به هپبورن تغییر داد، پدرش به اشتباه بر این باور بود که نسبت فامیلی با جیمز هپبورن همسر سوم ملکه اسکاتلند داشته است!

۶. آدری یک اشراف زاده بود، مادر او "بارونس الا وان هیمسترا" نام داشت.

۷. او آخرین فیلم خود را در سال ۱۹۸۹ بازی کرد، نقش کوچکی در فیلم "همیشه" اسپیلبرگ.

۸. آدری هپبورن به ۵ زبان زنده دنیا صحبت می‌کرد: هلندی، اسپانیایی، انگلیسی‌، ایتالیایی و فرانسه‌.

۹. او در فیلم بانوی زیبای من هیچ‌کدام از آوازها را نخوانده بود و همه قسمت‌های خوانندگی توسط "مارنی نیکسون" انجام و بعدها دوبله شده بود.

۱۰. هپبورن دو بار دچار سقط جنین شد اما دو فرزند پسر به نام‌های‌ "شان" و "لوکا" را به دنیا آورد.

۱۱. او فقط یک بار برنده اسکار شد، در عین حال ۵ بار نامزد این جایزه شده بود. 

۱۲. لباس جیوانجی که آدری هپبورن در فیلم "صبحانه در تیفانی" پوشیده بود در سال ۲۰۰۶ به قیمت ۹۲۰۰۰۰ دلار به فروش رسید، فقط لباس مرلین مونرو که در سال ۲۰۱۱ به قیمت ۴.۶ میلیون دلار فروخته شد گرانتر از آن‌ لباس بود.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها