6 ماسک خانگی برای سفت شدن پوست صورت
تحریریه تولینک

همه‌ی خانم‌ها به دنبال پوستی جوان و شاداب هستند. اما با افزایش سن به تدریج پوست صورت خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و باعث شل شدن پوست می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاق باید احتیاط‌های لازم را از سنین پایین و در دوران جوانی انجام داد. یکی از راه‌های موجود، استفاده از ماسک‌های طبیعی است. اگر می‌خواهید پوستی سالم و جوان داشته باشید، این ماسک‌های طبیعی و آسان را حتما امتحان کنید.

1. ماسک موز

مواد لازم:

موز رسیده یک عدد

روغن زیتون یک قاشق غذاخوری

عسل یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

موز را بکوبید تا به حالت پوره دربیاید. عسل و روغن زیتون را به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید. خمیر را روی پوست و گردن خود بمالید و 15 دقیقه صبر کرده، سپس با آب ولرم بشویید. زمانی‌که ماسک به‌طور کامل شسته شد، صورت خود را با آب سرد بشویید، با این کار منافذ پوستتان بسته می‌شود. از این ماسک یک یا دو بار در هفته استفاده کنید.

ماسک سفت کننده

2. ماسک تخم مرغ

مواد لازم:

سفیده‌ی تخم مرغ یک عدد

ماست یک قاشق غذاخوری

شکر به اندازه‌ی سر قاشق چای‌خوری

طرز تهیه:

ابتدا سفیده‌ی تخم مرغ را جدا کرده و به آن ماست و شکر اضافه کنید. ترکیب را روی پوست خود بمالید و صبر کنید تا خشک شود. سپس با آب ولرم بشویید. این ماسک را به طور منظم هر هفته روی پوست خود بگذارید تا به نتیجه‌ی مطلوب برسید.

ماسک سفت کننده

3. ماسک مولتانی میتی

مولتانی میتی (Multani Mitti) که تحت عنوان خاک رس قهوه‌ای نیز شناخته می‌شود، نوعی خاک است که برای درمان منافذ باز پوست عالی است.

مواد لازم:

خاک رس قهوه‌ای دو تا سه قاشق غذاخوری

شیر پرچرب

طرز تهیه:

شیر را تا جایی به خاک رس قهوه‌ای اضافه کنید که به خمیر نرمی تبدیل شود. خمیر را کاملا روی پوست صورت و گردن خود بمالید. 10 الی 12 دقیقه صبر کرده تا خمیر خشک شود، سپس با آب بشویید. این ماسک را هفته‌ای یک بار درست کرده و روی پوست خود بگذارید.

ماسک سفت کننده

4. ماسک جو دو سر

مواد لازم:

جو دو سر یک قاشق غذاخوری

آرد نخود یک قاشق غذاخوری

عسل یک قاشق چای‌خوری

گلاب

طرز تهیه:

جو دو سر را بکوبید تا به پودر تبدیل شود، آرد نخود، عسل و گلاب را به آن اضافه کرده و هم بزنید تا به حالت خمیر دربیاید. خمیر را روی پوست صورت و گردن خود بمالید و 10 دقیقه صبر کنید، سپس با آب بشویید. این ماسک را هفته‌ای یک‌بار درست کرده و روی پوست خود بگذارید.

ماسک سفت کننده

5. ماسک خاک رس

مواد لازم:

خاک رس دو قاشق غذاخوری

شیر خشک یک قاشق چای‌خوری

آب یا گلاب

طرز تهیه:

مواد را باهم مخلوط کرده و خوب هم بزنید تا به شکل خمیر دربیاید. ترکیب را با دست یا برس (قلمو) مخصوص به تمامی صورت و گردن خود بمالید. 10 الی 15 دقیقه صبر کرده تا ماسک خشک شود، سپس با آب بشویید. این ترکیب را هفته‌ای یک‌بار درست کرده و روی پوست خود بگذارید.

ماسک سفت کننده

6. ماسک روغن کرچک

مواد لازم:

روغن کرچک یک یا دو قاشق غذاخوری

آبلیمو یا روغن اسطخدوس یک قاشق چای‌خوری

طرز تهیه:

مواد را باهم مخلوط کرده و خوب هم بزنید. ماسک را به صورت حرکت دورانی و رو به بالا روی پوست خود بمالید و برای چند دقیقه ماساژ دهید. اجازه دهید ماسک تمام طول شب روی پوستتان بماند. سپس با آب ولرم بشویید و پس از آن با آب سرد آب کشی کنید. برای دستیابی به نتیجه‌ی مطلوب، این ماسک را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید.

ماسک سفت کننده

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها