توصیه‌هایی‌ برای مقابله با تنهایی و ترس از ناشناخته‌ها
تحریریه تولینک

ترس و تنهایی دو حس قدرتمند، پیچیده و ناخوشایند هستند در این مقاله راهکارهایی برای مقابله با این احساسات ارائه خواهد شد.

ترس از ناشناخته‌ها به ترسی‌ گفته می‌شود که پایه و اساسی‌ در واقعیت ندارد و فقط وقتی‌ پیش می‌اید که شما قصد ورود به شرایط ناشناخته را دارید که قبلا در آن‌ قرار نداشتید، به طور مثال اگر شما به مجرد بودن عادت کرده اید، ورود به رابطه جدی ممکن است بسیار ترسناک جلوه کند و باعث شود شما تصمیماتی بگیرید که به صلاح خودتان نباشد. ترس از ناشناخته وضعیت خطرناکی نیست ولی‌ در طول زندگی‌ بر قدرت تصمیم‌گیری شما تاثیر منفی‌ خواهد داشت.

تنهایی وضعیت بسیار خطرناکی است که عموماً بیشتر افسردگی ها ناشی‌ از این حس است؛  در اینجا تنهایی احساسی‌، مد نظر است و نه تنهایی فیزیکی‌. افرادی که تنهایی احساسی‌ را تجربه می‌کنند خود را به دور از جامعه حس می‌کنند و این حس بسیار با حس تنهایی فیزیکی‌ افراد مجرد متفاوت است. اگر در زندگی‌ مدام درگیر احساس طرد شدگی هستید  یا در ریسک پذیر بودن و تصمیم‌گیری مشکل دارید، شما از تنهایی احساسی‌ و ترس از ناشناخته ها رنج می‌برید، در زیر راهکارهایی برای مقابله با این احساسات مطرح شده است.

۱. سرگرمی  که همیشه دوست داشتید را  انجام و به طور جدی  ادامه دهید؛ به طور مثال به کلاس ورزش بروید. این سرگرمی ها در اوقات فراغت شما باعث می‌شود ریسک پذیر باشید، با دیگران ارتباط برقرار کنید و حس گوشه گیری را از خود دور کنید.

۲. سفر کنید. اکثر ما دوست داریم دور دنیا را بگردیم ولی‌ ترس از ناشناخته ها ما را از این کار وا می‌دارد و در روتین روزانه خود می‌مانیم. بنابراین بهترین راه برای مقابله با این ترس سفر به نقاطی است که تا به حال به آنجا نرفته ایم.

۳. راجع به خودتان حس خوبی داشته باشید. اگر شما خودتان را دوست نداشته باشید چگونه می‌توانید از دیگران انتظار دوست داشتن داشته باشید؟ بنابرین اگر به خود مثبت نگاه کنید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و ترس از ناشناخته ها کمرنگ خواهد بود.

 

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها