۴ راه برای سوزاندن  200 کالری بدون باشگاه
مسعود عیسی نژاد

لاغر ماندن لازم نیست که یک کار خیلی سخت باشد با پیچیدیگی زیاد؛ ما ۴ راه بسیار ساده برای سوزاندن ۲۰۰ کالری بدون رفتن به باشگاه، به شما توصیه می‌کنیم. شما می‌توانید در خانه این راه‌ها را امتحان کنید و خیلی‌ راحت در کمترین زمان ممکن بشترین انرژی را بسوزانید.

رقصیدن

به تنهایی یا با اعضای خانواده یا دوستان خود فقط ۳۰ دقیقه با آهنگ شاد محبوب خود برقصید. فرقی‌ نمی‌کند چه رقصی فقط بالا و پایین پریده و تمام اعضای بدن خود را حرکت دهید. رقصیدن از موثرترین، راحت‌ترین و شاد‌ترین روش‌های کاهش وزن است. پس منتظر مراسم رسمی‌ و عروس  نباشید، هر روز برقصید و بگذارید کودک درون شما انرژی خود را تخلیه کند.

خانه می‌تواند یک باشگاه باشد

وسایل نسبتا سنگین را به تنهایی یا با یکی‌ از اعضای خانواده روزی چند بار جابه‌جا کنید. مثلا مبل را دو نفری از زمین بلند کرده و این کار را را چند بار تکرار کنید. فقط مواظب باشید که خسارت وارد نکنید!

تا می‌توانید خارج از منزل باشید و قدم بزنید

برای خرید از منزل خارج شده و سوییچ ماشین را فراموش کنید. به دور‌ترین نانوایی یا میوه فروشی بروید،کمی‌ خرید روزانه کنید و برگردید. این یک معجزه است؛ ورزش هوازی و استقامتی. تا 3-5 کیلو خرید کنید، آن را درکوله پشتی گذاشته و به سمت خانه برگردید. شما در همین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه ۳۰۰ کالری می‌سوزانید. باورتان می‌شود!

بدمینتون

این ورزش مفرح دوران کودکی را مدت‌هاست که فراموش کردیم. ورزشی ارزان که در هر مکان بازی، انجام  شدنی است. با دوست  یا همسر خود به پارک یا کوچه رفته و برای ۳۰ دقیقه سعی‌ کند حریف خود را شکست دهید و او را به چپ و راست بدوانید. این ورزش کالری سوزی بسیار بالایی دارد.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها