مزوتراپی؛ راهی برای جوانسازی پوست
تحریریه تولینک

مزوتراپی یک روش استفاده از دارو برای درمان موضعی است؛  برای درمان بیماری‌های عمومی و کل بدن به کار نمی‌رود. بیشترین کاربرد مزوتراپی در شاخه زیبایی، ریزش مو، جوان‌سازی صورت، درمان چاقی موضعی و بیماری عفونی است.

با افزایش سن، میزان کلاژن‌سازی پوست به طور طبیعی کاهش پیدا می‌کند و همین عامل موجب ایجاد چروک و شکستگی پوست صورت می‌شود. کرم‌های ضد چروک به کم‌کردن عمق چروک‌ها کمک نمی‌کنند و فقط می‌توانند از بروز چروک‌های جدید جلوگیری کنند.
بنابراین برای از بین بردن این چروک‌ها می‌توان از عمل جراحی یا مزوتراپی (در کنار سایر روش‌ها مانند میکرودرم و بوتاکس) استفاده کرد.

داروهای مورد استفاده در مزوتراپی شامل داروهای هومیوپاتی، ویتامین‌ها، مواد معدنی، آمینو اسیدها و عصاره‌های گیاهی است. سلول‌های دارویی کوچک به طور مستقیم به لایه میانی پوست (مزودرم) وارد می‌شود.

مزوتراپی باعث تولیدمثل سلول‌ها در پوست می‌شود؛ در این روش، سلول‌های جدید تولید، و سلول‌های قدیمی و مرده با روش میکرودرم برداشته می‌شوند. این روش برای جوان‌سازی، روشن کردن و شفاف‌سازی پوست و درمان ترک‌های ناشی از حاملگی، چاقی و درمان لک کاربرد دارد. 

مزوتراپی یک روش بدون درد و بدون نیاز به بی‌حسی است و بعد از انجام آن، نیازی به استراحت در منزل نیست و می‌توان به فعالیت‌های روزمره پرداخت.

,

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها