درمان ریزش مو با مزوتراپی
تحریریه تولینک

برای درمان ریزش مو با مزوتراپی از دارویی استفاده می شود که باعث تقویت مو می‌شود اما  به جای مصرف خوراکی دارو، در محل مورد نظر به فولیکول‌های مو تزریق می‌شود.

مزوتراپی  در ریزش موی هورمونی و ریزش موی ارثی آقایان تاثیر به سزایی ندارد و تنها به عنوان روش کمکی در کنار دیگر روش‌های درمانی به کار گرفته می‌شود. مزوتراپی در ریزش مو ناشی از رژیم طولانی مدت یا عمل‌های جراحی که جذب ویتامین مختل می‌شود و از طریق خوردن دارو جبران نمی‌شود، کمک بسیار زیادی می‌کند.
نتایج درمان در افرادی که ریزش موی آن‌ها ناشی از رژیم‌‌های غیراصولی و سخت است، موثرتر خواهد بود. ولی در مواردی مثل ریزش مو هورمونی و ارثی باید تا آخر عمر از روش مزوتراپی استفاده شود.
با شروع درمان مزوتراپی نتایج پس از 6-5 ماه قابل مشاهده است که البته این نتایج شامل رویش موی جدید نیست؛ بلکه پیشگیری از ریزش مو است و حدود 20 درصد در روند استحکام، رشد و حالت‌ مو تاثیر خواهد داشت.

داروهای تزریقی مزوتراپی چیست؟

داروهای مورد استفاده در مزوتراپی شامل داروهای هومیوپاتی، ویتامین‌ها، مواد معدنی، آمینو اسیدها و عصاره‌های گیاهی است. سلول‌های دارویی کوچک به طور مستقیم به لایه میانی پوست (مزودرم) وارد می‌شود. داروهایی که در مزوتراپی مصرف می‌شود باید مورد تایید وزارت بهداشت و استاندارد باشد.

عوارض مزوتراپی

در کل عوارض عمومی مزوتراپی نادر است. شایع‌ترین عارضه برای مزوتراپی، حساسیت نسبت به داروی مورد استفاده است. بعد از انجام مزوتراپی ممکن است این علایم در شما به وجود آید: ورم، خارش، کبودی، قرمزی، خارش، سرگیجه، احساس کسالت، درد و عفونت در محل تزریق. از دیگر عوارض می‌توان به ایجاد گوشت اضافه یا ماندگاری جای زخم اشاره کرد.

نکات مهم پس از مزوتراپی

بعد از عمل مزوتراپی رعایت نکاتی ضروری است: اگر مزوتراپی در ناحیه صورت انجام شده، حتما باید از ضد آفتاب مناسب استفاده شود و بعد از این عمل از باید از فعالیت‌های بدنی سنگین و شنا کردن پرهیز شود.

نکته مهم

خانم‌های باردار، بیماران قلبی-عروقی، کسانی که سابقه آلرژی و حساسیت به داروهای خاص دارند، افرادی که سرطان‌های پیشرفته دارند، دیابتی‌ها و کسانی که داروی ضد انعقاد خون مصرف می‌کنند باید از انجام مزوتراپی بپرهیزند.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها