لیست نظافت روزانه خانه

6+1 بخش از خانه که باید هر روز تمیز شوند!
تحریریه تولینک

حتی اگر شما یک برنامه منظم روزانه برای تمیز کردن خانه دارید، باید توجه کنید که ۶ چیز وجود دارد که باید خیلی سریع تمیز شود، و حتی یک روز هم نباید کثیف باقی بماند (حتی در تعطیلات و ایام بیماری). هرروز چند دقیقه را به این کارها اختصاص دهید، آنگاه خانه‌ای تمیزتر خواهید داشت.

  1. شستن ظرف‌ها ( و سینک ظرفشویی)

حتماً همیشه این حرف را شنیده‌اید: « نگذار ظرف‌ها روی هم انباشته شوند». اگر آنها را با دست می‌شویید، که هیچ، اما حتی اگر ظرف‌ها را با ماشین ظرفشویی می‌شویید، ظرف‌های کثیف را تمیز کرده و داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید تا سینک خالی شود. البته نباید برای مدت طولانی ظرف‌های کثیف را داخل ماشین نگه دارید، سعی کنید روزانه ظرف‌ها شسته شوند. بعد از آن هم سینک را تمیز کنید. با تمیز کردن همین یک قسمت، آشپزخانه تمیزتر به نظر می‌رسد.

نظافت روزانه

  1. نظافت سینک روشویی

اگر وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید با روشویی کثیف مواجه شوید، حس خوبی نخواهید داشت، پس به نظافت آن اهمیت بدهید.

نظافت روزانه

  1. تمیز کردن کانتر آشپزخانه

اگر روزانه چند دقیقه‌ای را به دستمال کشیدن بر روی سطوح کابینت‌ها اختصاص دهید، هیچ‌گاه این حس را نخواهید داشت: «اَه! چقدر آشپزخانه‌ام کثیف است!».

نظافت روزانه

  1. جارو کردن کف آشپزخانه

حتماً الان از خود می‌پرسید، چرا همه کارها مربوط به آشپزخانه است؟! زیرا آشپزخانه مکان پراستفاده‌ای در خانه است و جزو اولین فضاهایی است که کثیفی به آن حمله می‌کند. شما مجبور نیستید هرروز تی بکشید، اما یک جاروی سریع کف آشپزخانه، علاوه بر اینکه باعث تمیزی این فضا می‌شود بلکه از انتقال کثیفی‌ها به سطوح دیگر خانه هم جلوگیری می‌کند.

نظافت روزانه

  1. مرتب کردن تخت خواب

این کار کوچک باعث می‌شود وقتی از سر کار به خانه می‌آیید حس بسیار بهتری داشته باشید و خانه‌تان از آن چیزی که واقعاً هست، مرتب‌تر به نظر می‌رسد.

نظافت روزانه

  1. تمیز کردن میز پاتختی

ممکن است این مورد به نظرتان عجیب برسد، اما اینطور نیست، زیرا این مکان ساعات زیادی از روز، نزدیک‌ترین جا به صورت شما است. اگر اجازه دهید گرد و خاک بر روی آن بنشیند، مقدار زیادی از آن را تنفس خواهید کرد. یک گردگیری ساده و سریع می‌تواند این مشکل را رفع کند.

نظافت روزانه

و یک مورد خاص: تمیز کردن محل زندگی حیوان خانگی‌تان

اگر صاحب یک حیوان خانگی هستید (به خصوص گربه)، حتماً می‌دانید که تمیز کردن روزانه لانه حیوانات به از بین بردن بوی بد در خانه بسیار کمک می‌کند.

نظافت روزانه

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها