آموزش ورزش در خانه

در منزل مثل یک حرفه‌ای ورزش کنید
مسعود عیسی نژاد

هر کسی‌ که ورزش می‌کند و می‌خواهد کمی‌ زمان صرف آن کند بهتر است که تمرینات خود را برای رسیدن به بهترین سطح اصلاح کند. زمان نیاز به مربی خصوصی ورزش و وسایل گران قیمت برای بهتر شدن در ورزش به پایان رسیده است. اطلاعات زیادی در اینترنت و کتاب‌ها وجود دارد و رفتن به باشگاه و استفاده از امکانات ورزشی بسیار ارزان شده است.

تمرینات که در این بخش به آن اشاره می‌کنیم توسط متخصصین ما توصیه شده‌اند و به شما این اجازه را می‌دهد که بدن خود را از سر تا انگشت پا به بهترین شکل تمرین دهید. برای شروع و افزایش توان خود حتما تمرینات زیر را انجام دهید که حتی در خانه هم امکان پذیر است. این تمرینات برای همه ما آشنا است و بارها آن را انجام داده‌ایم ولی باید از صحیح بودن آن برای جلوگیری از آسیب مطمین باشیم.

اسکوات

اسکوآت

ناحیه تمرکز تمرین: باسن، ران، همسترینگ، ساقه پا

وزنه با هارتل را روی ماهیچه شانه خود قرار دهید، در حالت ایستاده پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده. با زانو و باسن به آرامی خم شده تا جایی که ران شما به موازات زمین قرار بگیرد. سپس همین کار را بر عکس برای بازگشت به حالت اول انجام دهید.این کار را ۸ تا ۱۰ بار در هر ‌ست انجام دهید.

شنا (فشار دادن بدن به بالا)

شنا رفتن

ناحیه تمرکز تمرین: قفسه سینه، سه سر بازو، شکم

درحالت تخت روی قفسه سینه قرار بگیرید و دستان خود را کمی‌ بیشتر از عرضه شانه باز کنید، ماهیچه شکمی خود را سفت کرده و مطمئن شوید که کمر شما صاف است. دستان خود را خم کنید تا سینه شما در فاصله یک سانتی متری زمین برسد و سپس در همین حالت با حفظ صافی کمر به سمت بالا برگردید.

لیفت وزنه رومانیایی

لیفت وزنه رومانیایی

ناحیه تمرکز تمرین: همسترینگ، کمر، باسن

میله وزنه را با دست نگاه دارید؛ در حالی‌ که دستان شما تقریبا به اندازه عرضه شانه باز است. پاهای خود را کمی‌ باز کنید. در حالی‌ که کمر خود را صاف نگاه می‌دارید، به سمت جلو خم شوید و میله وزنه را تا نزدیک زمین بیاورید. حرکت را درجهت بر عکس تکرار کنید. این حرکت را می‌توایند با دمبل هم انجام دهید.

حرکت درازونشست الکنا

دراز و نشست

ناحیه تمرکز تمرین: شکم، پهلو

روی پشت دراز بکشید و زانوهای خود را تا ۹۰ درجه خم کنید. دستان خود را به پشت سر بکشید و در همین حالت به سمت جلو تا جایی‌ که می‌توانید خم شده و بدن خود را بکشید. به حالت اول برگشته و این کار را تکرار کنید.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها