نشانه‌هایی از عدم سلامت جسمانی!
تحریریه تولینک

بدن شما راه هایی برای نشان دادن بیماری‌ها و کمبودها دارد که نباید از آنها بدون توجه گذشت، در غیر این صورت ممکن است این مشکلات آثاری غیر قابل برگشت در پی‌ داشته باشد. مواردی که حتما باید به آنها توجه کنید و درباره آنها با پزشکتان صحبت کنید در زیر آمده است.

۱. پاهای بادکرده

ورم پا می‌تواند از علائم بیماری‌های تیرویید، قلب یا کلیه باشد و به هیچ عنوان نباید این نشانه را بی‌ اهمیت تلقی‌ کرد.

۲. انگشت حلقه بلند

در تحقیقی جدید به این نتیجه رسیدند که اگر انگشت حلقه شما بلندتر از انگشت اشاره باشد احتمال آرتروز به خصوص در زانوها به مراتب بالا می‌رود، بنابرین باید ورزش‌های مخصوص زانو را از جوانی به صورت مرتب انجام داد تا آثار مخرب آن‌ کاهش یابد.

۳. هوس خوردن یخ

اگر علاقه عجیبی‌ به خوردن یخ دارید ممکن است از کمبود آهن رنج می‌برید، در مواردی محدود برخی‌ افراد دچار کمبود آهن به خوردن خاک و کاغذ نیز علاقه نشان می‌دهند. بهتر است از غذاهای حاوی آهن مثل گوشت قرمز، سبزی و صیفی استفاده کنید و در رژیم غذایی خود ویتامین c را به منظور جذب بهتر آهن جای دهید.

۴. چروک شدن پوست

اکثرا دلیل چروک در پوست ما بالا رفتن سن است، ولی‌ اگر در نقاطی که در مرز نور آفتاب نیست چروک ایجاد شود ممکن است نشان از فشار خون بالا باشد و بهتر است با پزشک خود راجع به این چروک‌ها صحبت کنید.

۵. بوی بد دهان

بوی دهان می‌تواند نشانگر ورم لثه باشد و اگر به آن رسیدگی نشود ممکن است به بیماری‌های شدیدتر لثه و حتی از دست دادن دندان‌ها منتهی‌ شود، هیچ وقت مسواک زدن و استفاده از نخ دندان را از برنامه روزhنه بهداشتی خود خارج نکنید.

۶. ادرار تیره

 رنگ تیره ادرار نشان از کم آبی‌ در بدنتان است، ولی‌ گاهی‌ مشکل شدیدتر است و ممکن است نشان از وجود خون در ادرار باشد که از مشکلات کلیه و کبد ناشی‌ می‌شود و باید با پزشکتان در میان بگذارید، بهتر است آب زیاد بنوشید و رژیم غذایی سالم داشته باشید.

۷. مدفوع تیره

اگر مدفوع نیز تیره باشد ممکن است نشان از وجود خون در آن‌ باشد، بهتر است غذاهای تند نخورید و برای مطمئن شدن از اینکه مشکل حادتری همانند زخم معده ندارید با پزشک خود مشورت کنید. 

 

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها