با بودجه‌ای محدود، خانه‌ای شیک داشته باشید!
تحریریه تولینک

شما می‌توانید با رعایت چند قانون ساده، بدون اینکه پول زیادی خرج کنید، خانه‌ای شیک، زیبا و لوکس داشته باشید. در این مطلب می‌توانید با این قوانین و روش‌ها آشنا شوید.

عدد 3 عدد جادویی

قاب‌های سه‌تایی در هر اتاقی فوق‌العاده به نظر می‌رسند. شما می‌توانید هر تصویری را که می‌خواهید پرینت گرفته و به 3 قسمت تقسیم کنید و داخل قاب‌های معمولی بگذارید و  به دیوار اتاق نصب کنید. آن وقت خواهید دید که چه تأثیر شگفت‌انگیزی بر حال و هوای اتاق خواهد داشت.

خانه شیک با بودجه کم

یک تصویر خیالی

هرچقدر فرش بزرگ‌تر باشد، فضای اتاق بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. برای این کار حتی می‌توانید فرش‌های مشابه کوچک‌تر را به هم بچسبانید. در این اتاق می‌بینید که سعی شده با تمام روش‌ها حس فضای بزرگ‌تر ایجاد شود. طیف رنگی خنثی، استفاده از آینه در پشت مبل و فرش بزرگ همه کمک کرده‌اند تا فضا بزرگ‌تر و بهتر به نظر برسد.

خانه شیک با بودجه کم

هرچه کمتر، بهتر

به جای اینکه قفسه‌ها را پر از وسایل تزیینی کوچک و بزرگ بکنید، مانند یک مینیمالیست فکر کنید. همانند تصویری که می‌بینید، چند شیء زیبا را که به خانه شما شخصیت می‌بخشند انتخاب کرده و داخل قفسه بگذارید. علاوه بر این طراح این خانه گوشه‌ای از اتاق را که بلااستفاده بوده، به کنجی دنج برای مطالعه تبدیل کرده است.

خانه شیک با بودجه کم

عناصر خاص و برجسته

هر اتاقی به یک نقطه کانونی نیاز دارد. اگر شما این عنصر خاص را در خانه‌تان ندارید، از یک تابلوی هنری زیبا و جذاب استفاده کنید. حتی خود شما هم اگر کمی ذوق هنری داشته باشید می‌توانید یک تابلوی خاص و ویژه برای خودتان درست کنید. مثلاً صاحب این خانه 3 بوم نقاشی کوچک را نقاشی کرده و کنار هم قرار داده تا یک تابلوی هنری بزرگ و چشم‌گیر در اتاق داشته باشد.

خانه شیک با بودجه کم

هیجان و گیرایی فضا

طراح این خانه خلوتگاه خود را با یک ترفند ساده جذاب‌تر نموده است: دیواره ویژه پشت تخت خواب به اتاق جلا بخشیده است. برای یکی از دیوارها از رنگ تیره یا کاغذدیواری کنفی استفاده کنید. این کار را کافیست که بر روی یک دیوار انجام دهید و این‌گونه در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد.

خانه شیک با بودجه کم

طبیعت در خانه

اگر شما شانس داشتن نور طبیعی و وسایلی که از طبیعت گرفته شده‌اند را در خانه دارید، بگذارید آنها مرکز توجه دکوراسیون شما باشند. در این خانه از رنگ‌های خنثی استفاده شده تا نور طبیعی در آن بدرخشد. می‌توانید با طرح و بافت و رنگ کمی تنوع فضا را زیاد کنید، مثل کوسنی که در این فضا استفاده شده است.

خانه شیک با بودجه کم

عناصری برای غافلگیری

در این تصویر می‌بینید که عناصر غیرمنتظره‌ای در اتاق استفاده شده است، مثل دیواره تیره رنگ پشت تخت و بالشتی که چرخیده تا طرح مربعی همیشگی به لوزی تبدیل شود.

خانه شیک با بودجه کم

اتاقی با چشم‌انداز

از استفاده از پرده بر روی چشم‌اندازهای زیبا نترسید، فقط از رنگ‌های خنثی برای قاب کردن منظره استفاده کنید تا چشم به سمت آن جذب شود.

خانه شیک با بودجه کم

تلفیق سبک‌ها

می‌توانید از رنگ‌های خنثی برای کلیت اتاق استفاده کنید و با وسایل و اشیای رنگی و طرح‌دار به آن  تنوع بدهید. این اشیا را می‌توانید از سبک‌های مختلف انتخاب کنید، و نگران نباشید، چون رنگ زمینه خنثی آنها را با هم هماهنگ می‌کند.

خانه شیک با بودجه کم

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها