از هدر دادن پول برای خرید مکمل خسته شده اید؟

مکمل طبیعی بدنسازی؛ جایگزینی سالم برای مکمل ورزشی
مسعود عیسی نژاد

مکملی می‌خواهید که قدرت شما را زیاد کند، شما را سریعتر و خستگی‌ ناپذیرتر کند، یا اینکه به شما برای بازیابی توان عضلات بعد از تمرین کمک کند؟ به نظر درخواست برای عمل بخشیدن به این نیازها زیاد است و این از میزان بالای فروش و تبلیغات محصولاتی مثل قرص، پودر، بار پروتئین قابل تشخیص است و  اما آیا این محصولات ارزش دارند؟  یا شما پول خود را هدر می‌دهید و یا از آن بدتر به سلامت خود آسیب می‌زنید؟ متخصص تغذیه و ورزش ما به این ابهامات پاسخ داده و به شما مکمل‌های طبیعی شگفت انگیزی توصیه می‌کند.

لبو برای افزایش توان ورزشی

لبو سرشار از نیترات است. این ماده در بدن به نیتیرک اسید تبدیل می شود که یک ماده قوی و طبی‌ برای افزایش توان رگ‌ها در انتقال خون است؛ وجود این ماده، سبب اکسیژن رسانی بیشتر به بافت عضله و سایر سلول‌ها در بدن می شود؛ این یعنی‌ توان حداکثری هنگام ورزش یا ریکاوری هرچه سریعتر.

برای بهره بردن از خواص شگفت انگیز لبو شما به میزان ۲۰۰ گرم لبو‌ در یک روز نیاز دارید، پس آب لبو خانگی شاید بهترین راه است. تحقیقات نشان داده که در حدود ۶۰۰ میلی‌ گرم نیترات در  ۱۵۰ میلی‌ لیتر آب لبو وجود دارد، که توصیه می‌شود در حدود ۲ ساعت قابل ورزش مصرف شود.

روغن ماهی‌ برای ریکاوری

روغن ماهی حاوی دو اسید چرب ضروری و بسیار مهم است که از بافت چرب ماهی‌ استخراج می‌شود. امگا ۳ در فعال سازی هورمون‌های ضد التهاب در بدن نقش بسیار مهمی‌ دارد و همین‌طور سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. در نتیجه مصرف این روغن پس از تمرینات ورزشی به ویژه تمرینات استقامتی کمک بسیار زیادی به ریکاوری می‌کند. از دیگر فواید این ماده افزایش انعطاف دیواره رگ‌ها است که اکسیژن رسانی را به  بافت‌ها راحت تر می‌کند. توصیه می‌شود که از مکمل ۵۰۰-۹۰۰ میلی‌ از امگا ۳ و امگا ۶ یک بار در روز استفاده شود.

چای سبز برای چربی سوزی

اثر چای سبز به عنوانه یک ماده محبوب چربی‌ سوز شناخته شده است. ماده موثره این اثر همان چای سبز است. اثر چای سبز به سوزاندن کالری و چربی‌ در بدن کمک می‌کند و به دلیل داشتن آنتی اکسیدن زیاد اثر ضد التهابی نیز دارد. نتیجه یک مطالعه  نشان می‌دهد که مصرف اثر چای سبز یک روز قبل از تمرین باعث افزایش ۱۷ درصدی سوزاندن کالری در بدن ورای ۳۰ دقیقه دوچرخه سواری‌ است. 

,

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها