ورزش کراس فیت، راه سریع کاهش وزن
مسعود عیسی نژاد

کراس فیت یک ورزش سرعتی، مفید برای تمام بدن  است؛ ورزش کراس‌فیت در ساله ۲۰۰۰ اولین بار  به وسیله یک ورزشکار حرفی‌ امریکایی معرفی شد که این تمرینات را در نیروی پلیس آمریکا انجام می‌داد. بهترین راه موفقیت در تمرینات ورزشی ترکیب کار با وزنه و حرکات هوازی یا سرعتی است که اساس کراس فیت است.

کراس‌فیت چیست؟

کراس‌فیت یک نوع از تمرینات فشرده مقاومتی ورزشی است که به آن حرکات کاردیو اضافه شده است. برخی‌ از متخصصین بر این باور هستند که ورزش کراس‌فیت می‌تواند تنها ورزشی باشد که شما نیاز دارید چون تمام آنچه بدن شما به آن وابسته است را پوشش می‌دهد؛ افزایش ضربان قلب، استقامت، مقاومت، فشار چندوجهی روی عضلات و بالا بردن توان ورزشی. یک دقیقه شما تمرین با وزنه سنگین می‌کنید و در قدم بعدی ۴۰۰ متر میدوید؛ این ترکیب یعنی کراس فیت.

چرا شما باید این ورزش را انتخاب کنید؟

ورزش کراس‌فیت این ظرفیت را دارد که بدن شما را به تناسب برساند و قوی‌تر کند،  مقاومت و سرعت شما را افزایش دهد. فشردگی در هر تمرین کراس‌فیت ، عضلات با فیبر انقباض سریع شما را درگیر می‌کند، قدرت عضلات شما را افزایش می‌دهد و عملکرد ماهیچه‌های شما را بهبود می‌دهد. اکثر ورزشکاران کراس‌فیت این تمرینات را ۳ روز پشت هم انجام می‌دهند و سپس یک روز استراحت می‌کنند.

از فواید دیگر این ورزش امکان انجام آن برای هر میزان از قدرت و توان ورزشی است. انگیزه یک نکته بسیار مهم برای ورزش است که از خواص ورزش کراس‌فیت است. نشان داده شده اکثر افرادی که که این ورزش را شروع کرده‌اند تا مدت زیادی به انجام آن به دلیل این که آن‌ها را به چالش می‌کشد، ادامه می‌دهند. کراس‌فیت شما را هر روز یک قدم به سریعتر و قویتر شدن نزدیک می‌کند.

برای شروع یک برنامه کراس‌فیت به شما توصیه می‌کنم، همه یا یکی‌ از این کارها را انجام دهید:

زمان بگیرید، تمرین را کامل کنید و عملکرد خود را دنبال کنید. حرکت را به طور صحیح انجام دهید و در حالت بدنی مناسب قرار بگیرید، در غیر این صورت فشردگی این تمرینات به شما آسیب می‌‌زند.

burpees

تمرین اول

۲۰ ‌ست بورپیس

۱۵/۱۲/۱۰/۹ ‌ست: اسکوآت، شنا، دراز نشست

دوباره با ۲۰ ‌ست بورپیس تمام کنید

تمرین دوم

۱.۵ کیلومتر  روی تردمیل بدوید، ۲ کیلومتر دستگاه قایق رانی، ۱ کیلومتر بدوید

۸۰۰ متر بدوید، ۵۰ تا فیله پشت روی تخت بزنید

(back extensio)

10 تا 12 دراز و نشست

هر حرکت را سه بار تکرار کنید

,

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها