هنجارشکنی‌ در دکوراسیون خانه کوچک
تحریریه تولینک

بیشتر قوانینی که برای دکوراسیون فضاهای کوچک گفته می‌شود، سلیقه شخصی افراد را زیر سوال می‌برد. اما یک طراح داخلی به نام تیلور جاکوبسن (Taylor Jacobson)، با طرح‌های خود ثابت کردهکه می‌شود این قوانین را شکست و آپارتمانی کوچک اما باب میل داشت. 

« از رنگ‌های تیره استفاده نکنید»

برای آپارتمان‌های کوچک توصیه می شود که از رنگ‌های تیره استفاده نکنید؛ در حالی که اگر از رنگ‌های تیره به درستی استفاده شود، می‌توانند باعث بهتر به نظر رسیدن ویژگی‌های معماری خانه بشوند. این رنگ آبی تیره باعث شده که قفسه‌ها با پس‌زمینه قرمز بزرگ‌تر به نظر برسند و همچنین حس دنج و صمیمی بودن فضا افزایش یافته است.

خانه کوچک

« از کاغذدیواری طرح‌دار استفاده نکنید»

خیلی از مردم برای اینکه فضای اتاق شلوغ به نظر نرسد، از کاغذدیواری‌های طرح‌دار دوری می‌کنند. در حالی که طرح‌هایی که کل اتاق را گرفته‌اند، چشم را در اطراف فضا می‌چرخانند و توجه را از کوچک بودن فضا دور می‌کنند.

خانه کوچک

« فقط از مبلمان کوچک استفاده کنید»

مبلمان کوچک فضای خالی خانه را هدر می‌دهند و راحت هم نیستند. به جای اینکه از تعداد زیادی مبلمان کوچک استفاده و فضا را شلوغ کنید، از تعداد کمی مبلمان بزرگ استفاده نمایید.

خانه کوچک

« در فضای کوچک نمی‌توانید فضای غذاخوری داشته باشید»

اتاق غذاخوری یکی از فضاهای کاربردی در خانه است که می‌تواند جایی برای غذا خوردن و دورهم جمع شدن خانواده باشد و حتی به عنوان اتاق کار استفاده شود. اگر یک میز غذاخوری 10 نفره در خانه شما جا نمی‌شود، می‌توانید از میزی کوچک‌تر و ساده‌تر استفاده کنید.

خانه کوچک

« از شر همه چیز خلاص شوید»

داشتن وسایل کم برای افراد خیلی مرتب کارساز است، اما برای خیلی از ما کتاب‌ها، تابلوهای هنری و عکس‌های خانوادگی روح فضا به حساب می‌آیند. البته قرار دادن کلیه این اشیا روی همه سطوح خانه کار درستی نیست، اما می‌توانیم گلچینی از آنها را در قفسه‌های دیواری گوشه‌های اتاق قرار دهیم و از آنها لذت ببریم.

خانه کوچک

« از پرده‌ استفاده نکنید»

یک پنجره بدون پرده باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن اتاق کوچک نمی‌شود. پرده‌های بلند اگر نزدیک به سقف وصل شوند، باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن پنجره می‌شوند.

خانه کوچک

« از طرح‌های مختلف استفاده نکنید»

مانند کاغذدیواری که قبلاً گفته شد، خیلی از ما از به کار بردن طرح‌های مختلف در سطوح می‌ترسیم. اما جایی مثل اتاق خواب می‌تواند فضایی برای شکستن این قانون باشد.

خانه کوچک

« از بافت روی دیوارها استفاده نکنید»

ما حتی از به کار بردن یک بافت ساده برای فضاهای کوچک منع شده‌ایم. در حالی که به کار بردن یک بافت ساده و زیبا در یک گوشه از خانه، فضایی دنج و شیک را به وجود می‌آورد.

خانه کوچک

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها