رازهای داشتن شکم صاف
مسعود عیسی نژاد

آمدن فصل بهار فرصتی بسیار مناسب برای فکر کردن دوباره به عادت‌های غذا است و اینکه بدن خود را با انتخاب درست غذاها از سموم شست و شو دهیم. صحیح خوردن، تمام چیز‌های خوب را به بدن شما می‌رساند و به خوب کار کردن موتور بدن شما کمک می‌کند. غذای خوب درست مثل سوخت پاک برای خودرو است. در ادامه چند نکته مهم توصیه شده توسط متخصص تغذیه ما آورده شده، این در مورد میزان کالری دریافتی نیست، بلکه به شما می‌گوید غذاهای خوش مزه بخورید و لاغر شوید.

میزان فراوان لیمو و زنجفیل میل کنید

 اگر می‌خواهید یک بدن خیلی‌ خوش اندام و متناسب داشته باشد، لیمو و زنجفیل را به برنامه غذای روزانه خود اضافه کنید. ترکیب این دو ماده یک منبع بسیار خوب و طبیعی برای از دست دادن وزن است.

زنجفیل یک ماده غذایی شناخته شده است که سوخت و ساز بدن را بالا می‌برد، باعث افزایش دمای بدن می‌‌شود و کمک به افزایش متابولیسم می‌کند. همینطور این ماده باعث کاهش اشتها می‌‌شود و به طور کلی‌، روی دستگاه گورش اثر مناسب دارد. لیمو یک ماده کاهنده وزن بسیار موثر است که با اسیدی کردن محیط دستگاه گوارش به هضم بهتر غذا کمک می‌‌کند.

مکمل پروبیوتیک

متاسفانه قرصی وجود ندارد که شما را یک شبه لاغر کند ولی‌ اگر به دنبال داشتن شکم صاف هستید مصرف مکمل پروبیوتیک حتما به شما کمک خواهد کرد. مصرف پروبیوتیک به افزایش باکتری مفید در دستگاه گوارش کمک می‌کند که این سبب سلامت دستگاه گوارش و دفع راحت تر غذا می‌‌شود. مصرف غذای سلام و مکمل پروبیوتیک باعث می‌‌شود که معده شما تورم نداشته و شکم شما صاف باشد.

سالاد بیشتر بخورید

یک راز را به شما خواهم گفت: یک راه ساده برای کاهش کالری و چربی‌ سوز کردن رژیم غذایی شما وجود دارد. غذای خود را با یک وعده حجیم و زیاد از سالاد شروع کنید، این باعث می‌شود که طبیعتاً کمتر میل کنید. مصرف سالاد بیشتر مواد مغذی را به بدن شما می‌رساند و همینطور علاقه شما را به مصرف شیرینی‌ و مواد قندی کم می‌کند.

همیشه سالم خوردن به معنی هزینه بیشتر کردن برای خرید غذای سالم نیست. در هر فصل سعی‌ کنید که بیشتر میوه و سبزی و محصولات آن فصل را میل کنید که معمولا قیمت مناسب‌تری دارند. یک میان وعده بسیار عالی  این است که شما می‌توانید یک کاسه ماست کم چرب را با تعدادی از میوه‌های فصل مخلوط کرده و نوش جان کنید؛ کم خرج، آسان و بسیار لذیذ.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها