ترفندهایی برای داشتن موهایی سالم‌تر

چند قدم تا موهایی سالم!
تحریریه تولینک

مو یکی از اعضای مهم بدن است که در داشتن زیبایی نقش به‌سزایی دارد. هرچه مو پرپشت‌تر و سالم‌تر باشد، زیبایی بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد. اما چگونه موهایی زیبا و سالم داشته باشیم؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله رازهایی درباره‌ی چگونگی داشتن موهایی شاداب و زیبا را بدانید.

در رنگ کردن مو حساسیت به خرج ندهید

نیازی نیست برای داشتن موهایی سالم، از رنگ کردن آن‌ها دست بکشید. درعوض مدت زمان ترمیم رنگ موی خود را بیشتر کنید (هرچند ماه یک‌بار) و از رنگ‌ موهای ویتامینه و براق‌کننده‌ی مو استفاده کنید.

استفاده از براق‌‌کننده‌های مو باعث تثبیت، درخشانی، لطافت و رشد فراوان مو می‌شود و از موخوره جلوگیری می‌کند. این محصولات با انواع موها سازگار بوده و در تمام مغازه‌ها موجود است. دیگر لازم نیست هرماه برای رنگ کردن موهای خود هزینه‌های زیادی بپردازید، با خریدن تثبیت‌کننده‌ی رنگ مو، درهزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

با محصولات قدیمی خداحافطی کنید

کارشناسان زیبایی چک کردن تاریخ انقضا محصولات مراقبت از مو را امری مهم می‌دانند. محصولاتی که خشک شده‌اند، یا تاریخ انقضای آن‌ها تمام شده، حتی اگر هنوز بخشی از آن باقی‌مانده است، را دور بریزید. چرا باید آن‌ها را همچنان در کشوی خود داشته باشید؟ کارشناسان معتقدند استفاده از محصولات قدیمی برای مدت زیاد، به تدریج کیفیت آن محصول را پایین آورده و همچنین باعث می‌شود که از تولید محصولات جدید در بازار بی‌خبر بمانید.

کشوی خود را از محصولات قدیمی و منقضی خالی کنید تا جا برای محصولات جدید باز شود.

برس موی مناسب را انتخاب کنید!

بعضی اوقات ساده‌ترین وسایل، با ارزشمندترین به حساب می‌آیند. متاسفانه بسیاری از خانم‌ها موهای خود را شانه نمی‌کنند، اما باید بدانید که شانه کردن مو اولین و ساده‌ترین قدم برای داشتن موهایی سالم است. صحیح شانه زدن باعث جلوگیری از کرک شدن مو و چربی سر می‌شود. برای همین است که انتخاب شانه‌ی مناسب بسیار مهم است.

افرادی که موهای صاف یا مجعد دارند بهتر است از برس‌هایی با دندانه‌های ضخیم و پلاستیکی استفاده کنند. هرچه موهای‌تان ضخیم‌تر باشد، استفاده از این نوع برس‌ها مهم‌تر می‌شود. موهایی فر دارید؟ بهترین گزینه برای شما، استفاده از برس‌های تماما پلاستیکی با دندانه‌های ضخیم است.

موی سالم

آب‌رسان‌ها، خشکی مو را پایان می‌دهند

هنگامی که موهای‌تان را رنگ می‌کنید، استفاده از مرطوب‌کننده و آب‌رسان، مهم‌ترین اقدام برای حفظ و نگه‌داری مو است. اختلاف دما در داخل و بیرون رشته‌های مو باعث می‌شود تا تارهای مو خشک شده و آب‌رسانی به مو انجام نمی‌شود، پس موهای خود را مرطوب‌تر از همیشه نگه‌دارید.

کارشناسان زیبایی استفاده‌ی مداوم و روزانه از آب‌رسان‌ را به افرادی که موهای خود را رنگ کرده‌اند، توصیه می‌کنند.

 ماسک مو را فراموش نکنید

موهای خود را شسته و از نرم‌کننده هم استفاده کرده‌اید، اما هنوز به نتیجه‌ی مطلوب نرسیده‌اید؟ در این‌جا نقش ماسک مو پررنگ می‌شود. برای داشتن موهایی نرم و ابریشم‌گونه از ماسک مو استفاده کنید. مصرف مداوم ماسک مو باعث محافظت هرچه بیشتر شده، به رشد موها کمک کرده و شما را به سوی داشتن موهایی زیبا و سالم هدایت می‌کند.

برای کوتاهی مو برنامه‌ای منظم داشته باشید

در حقیقت، هیچ مدل کوتاهی مو وجود ندارد که سلامت و شادابی همیشگی را برای شما به ارمغان بیاورد. اگرچه بهترین گزینه برای موهای آسیب‌دیده، کوتاه کردن است اما معیاری برای داشتن موهایی سالم نیست.

اولین قدم، رهایی از موهای آسیب‌دیده است. می‌توانید برای حفظ شادابی بیشتر، هرچند ماه یک‌بار انتهای مو را که موخوره شده‌است، کوتاه کرده یا خودتان ترفند‌های "نوک‌گیری" مو را یاد بگیرید. سپس بهترین مدل کوتاهی را که با جنس موی شما سازگار است، انتخاب کرده تا همواره موهایی زیبا داشته باشید. برای آشنایی با جنس مو و بهترین مدل کوتاهی، اینجا را کلیک کنید.

موی سالم

از موهای خود مراقبت کنید

استفاده نکردن از سشوار یا موادی که برای مو ضرر دارند، (تافت، ژل، اسپری مو، ...) دو نکته‌ی مهم برای داشتن موهایی سالم در دراز مدت است. با جمع کردن مو بالای سر به صورت گوجه‌ای، استفاده از روغن‌های تقویتی و بافتن موها، استراحتی به آن‌ها بدهید تا موهایی سالم‌تر داشته‌باشید.

به‌جای استفاده‌ی مداوم از سشوار و وسایل حرارتی، تافت و ژل مو از حالت طبیعی موهای خود لذت ببرید، از آب‌رسان مو استفاده کرده، موهای خود را ببافید و همیشه آن‌ها مرطوب نگه‌دارید. به یاد داشته باشید که خانم‌هایی با موهای طبیعی، همواره زیباتر به‌نظر می‌آیند.

موی سالم

روش سازگاری موهای‌تان را پیدا کرده و همان را ادامه دهید

هر شخصی عادات مخصوص به خودش را دارد. فقط کافی‌ست تکنیکی که با موهای شما سازگار است را پیدا کنید. به عنوان مثال اگر پنج الی ده دقیقه به موهای خود اختصاص دهید و از ماسک یا روغن مو استفاده کنید، دو تا سه روز موهایی شاداب و زیبا خواهید داشت.

ابتدا جنس و نوع موهای خود را بشناسید و براساس آن شامپو، نرم‌کننده، مرطوب‌کننده، ماسک و حتی مدل کوتاهی مناسب موهای‌تان را انتخاب کنید و در نهایت همان راه را ادامه دهید.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها