اصولی که هنگام خرید طلا باید بدانید
تحریریه تولینک

اگر قصد خرید طلا دارید و می‌خواهید به طلا فروشی بروید، باید به نکاتی توجه کنید و اصولی را بدانید، تا خریدی مناسب داشته باشید. در این مطلب نکات مفید و کاربردی برای خرید طلا به شما می‌گوییم تا با دانستن و به کار بردن آن بتوانید خریدی اصولی را تجربه کنید.

1_ قبل از این که برای خرید طلا و جواهرات اقدام کنید،  اطلاعات لازم در مورد عیار طلا کسب کنید و بدانید که عیار طلا چیست و چگونه تعیین می شود؛ همچنین آگاه شوید عیار چه تاثیری در قیمت جواهر، دوام و سختی آن دارد.

2_ قبل از خرید طلا و جواهر با نشانه‌های عیار که روی طلا حک شده، آشنا شوید. معمولا روی زیورآلات طلا نشانه‌هایی که بیانگر عیار طلای به کار رفته در آن است حک می شود. این نشانه معمولا روی قسمتی از طلا است که جلوی چشم نباشد. در ایران چون طلا 18عیار کاربرد دارد، باید دنبال عبارت 18k روی زیورآلات باشید. (k علامت اختصاری قیراط یا عیار طلا است.)

3_ به وزن طلا و تاثیر آن روی قیمت توجه کنید. طلا بر اساس گرم خرید و فروش می‌شود و هرچه وزن آن بیش‌تر باشد؛ قیمت بالاتری دارد. 

4_ قبل از خرید طلا، به رنگ طلایی که می‌خواهید بخرید، فکر کنید. رایج‌ترین رنگ طلا رنگ طلایی است. اما طلا با پایه‌ی طلای سفید و رزگلد نیز وجود دارد؛ که انتخاب آن به سلیقه شما و کاربرد آن بستگی دارد.

5- قبل از این که به طلا فروشی بروید از قیمت روز طلا برای فروش آگاه شوید و در محاسبه خرید خود لحاظ کنید.

طلا

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها