چگونه سلولیت را از بین ببریم

راه برطرف کردن چاقی سلولی
مسعود عیسی نژاد

بسیاری از ما از وجود چربی‌ با سلول سلولیت در بدن رنج می‌بریم و از بین بردن آن بسیار طاقت فرسا به نظر می‌‌آید. ما جدیدترین شواهد علمی‌ را جمع آوری کردیم که می‌تواند راهکار این مشکل باشد.

سلولیت چیست؟

سلولیت به زبان ساده یعنی‌ انباشته شدن چربی‌ به دلیل وجود سلول‌های زیاد چربی‌ زیر پوست. چربی‌ سلولیت دقیقا زیر پوست وجود دارد و به همین علت تناسب اندام را به هم می‌ریزد. اگر چه علت اصلی‌ به وجود آمدن این چربی‌ مشخص نیست اما عقیده بر این است که به ناتوانی بدن به مقابله با سموم، چربی‌ و سایر مایعات مضر که زیر پوست جمع می‌شوند و پس از مدتی‌ تبدیل به یک بافت سفت می‌‌گردند مربوط است. اما با چه روشی‌ می‌توان با چاقی سلولی یا سلولیت مبارزه کرد؟

تمرین با رول ورزشی

یک رول ابری مخصوص ورزش خریداری کنید و سعی‌ کنید هر روز شکم خود را روی آن بغلتانید و همین طور بیشتر حرکات کششی در طول روز انجام دهید. این کار سبب شکست پیوند سخت بین سلول ماهیچه و چربی‌ شده و به ریز مغذی‌ها و جریان خون اجازه حرکت بین این سلول‌ها ر ا می‌دهد تا با سموم و چربی‌ مقابله کنند.

با خوردن و آشامیدن سالم می‌توانید سلولیت را از بین ببرید

خوردن بیشتر میوه و سبزیجات رنگی‌ مثل انبه و آناناس نشان داده که می‌تواند از آسیب رسیدن به سلول‌ها جلو گیری کند. همین طور تمشک سیاه حاوی میزان بسیار بالا آنتی اکسیدان است و به ساخته شدن کلاژن بیشتر در بدن کمک می کنند، که احتمالا در ظهور کمتر چربی‌ سلولیت موثر است.

یکی‌ از سریعترین راه‌ها برای از بین بردن سلولیت تزریق کلاژن بالا با گوگرد به بدن است با مصرف خیار، زیتون سیاه و کرفس. از سمت دیگر تصور بر این است که سبزیجات با میزان بالا از ویتامین آ به تولید کلاژن در بدن کمک می‌کنند، پس بیشتر هویج بخورید و سیب زمینی‌ شیرین میل کنید.

یک نوشیدنی بسیار مفید برای مقابل با بافت سلولیت چربی‌ در بدن چای سبز است که سرشار از آنتی اکسیدان و ماده‌ای است که با سموم در بدن می‌جنگد. خواص ضد چاقی زیادی از چای سبز در دست است.

 

 

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها