نحوه طلاق زوجی دیگر ،ملاک اتفاقات احتمالی در جدایی شما نیست.

توصیه‌ای در مورد طلاق: هرگز مقایسه نکنید!
تحریریه تولینک

هرچند در دنیای امروز طلاق، معضلی بزرگ در زندگی‌‌های مشترک به حساب آید، دلایل ازدیاد آن همچنان جای بحث و تحقیق دارد. درست است که تا حد توان می‌بایست از عهد‌های خانوادگی محافظت کرد، ولی‌ خاتمه دادن به زندگی‌‌های مشترک ناسالم، بسیار بهتر از ادامه دادن به آن، آسیب دیدن و آسیب رساندن است.


اما همانطور که ازدواج هیچ دو زوجی عیناً مشابه نیست، جدایی‌ و دلایل آن‌ هم در هر زوج متفاوت خواهد بود و بی شک قابل مقایسه نیست. بسیاری از زوج هایی که زندگی‌ مشترک آنها ناموفق پیش رفته و به نقطه شکنندگی می‌رسد، تنها به دلیل حرف‌ها و نصیحت‌ها و تجربیات کسان دیگری که قبلا چنین تجربه‌ای داشته اند، از جدایی‌ می‌ترسند. فکر می‌کنند همان اتفاقات بد برای آنها هم تکرار خواهد شد. به همین دلایل، روانشناسان توصیه‌های زیر را دارند:

  • نه تنها زندگی‌ مشترک خود، بلکه نحوه جدایی‌ از همسرتان و مراحل آن را نیز با هیچ زوج دیگری مقایسه نکنید. مقایسه به همان اندزه که در زندگی‌ مشترک می‌تواند مخرب باشد، به هنگام جدایی نیز افکاری واهی ایجاد می‌کند. 

  • کارهایی که بالفرض همسر سابق دوستتان بد از طلاق انجام می‌دهد را به همسر خودتان نسبت ندهید. اگر کس دیگری خشونت نشان داده، لزوما در مورد شما هم صدق نخواهد کرد.

  • و در آخر، فراموش نکنید که تنها شما و همسرتان می‌دانید واقعا چه اتفاقی در زندگی‌ مشترکتان افتاده است. اگر به نقطه‌ای رسیده اید که جدایی‌ را بهتر از ادامه می‌دانید، به اصرار خانواده یا دوستان، احساس نکنید تحت فشار هستید که جلوی طلاق را به هر قیمتی بگیرید که مبادا وجهه اشتباهی پیدا کند. هر تصمیم مسالمت آمیز و عقلانی، مطمئناً مقبول واقع خواهد شد.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها