نمک
تحریریه تولینک

نمک خوراکی یا نمک طعام یکی از مهم‌ترین املاحی است که بدن  به صورت روزانه برای سوخت و ساز به آن احتیاج دارد و از سوی دیگر به عنوان طعم دهنده در تمام مکاتب آشپزی دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمک ترکیب یونی از سدیم و کلر است که از معادن سنگ نمک استخراج می‌شود. بلور نمک استخراج شده، به دلیل وجود ناخالصی به رنگ‌های مختلف است؛ به همین دلیل پیش از عرضه در بازار مواد غذایی نمک را تصفیه می‌کنند که نمک تصفیه شده هنوز یک قدم با نمک خوراکی فاصله دارد. از آن جایی که کمبود ید برای انسان منجر به بیماری‌هایی چون گواتر می‌ شود به نمک تصفیه شده، یدات پتاسیم اضافه می‌کنند که نمک خوراکی یا نمک طعام به دست می‌آید.

فواید نمک

نمک و یدرسانی به بدن: نمک طعام مهم‌ترین منبع تامین ید بدن است چون ید، ماده‌ای است که بدن قادر به ساخت آن نیست و از سوی دیگر برای تنظیم تیروئید به ید احتیاج دارد. در صورت کافی نبودن ید در بدن، غده تیروئید شروع به بزرگ شدن می‌کند تا قادر به تامین میزان هورمون تیروئید مورد نیاز بدن باشد و ممکن است منجر به بیماری جدی مثل گواتر شود. بدن برای انجام فعالیت‌های مغزی و ساخت استخوان در دوران بارداری و نوجوانی احتیاج به هورمون تیروئید دارد. کمبود هورمون تیروئید در مادر باعث ایجاد اختلالات مغزی در کودک می‌شود.

نمک و آب رسانی به بدن: برای حفظ سطح آب موجود در بدن وجود نمک ضروری است. به همین دلیل به کسانی که کار فیزیکی انجام می‌دهند یا روزانه ورزش می‌کنند و مقداری از آب و نمک موجود در بدن خود را به این طریق از دست می‌دهند، توصیه می‌شود این کمبود را به سرعت جبران کنند. در مواقع حاد به این افراد سرم‌های قندی – نمکی تجویز می‌شود که ترکیبی از آب، نمک و قند است.

نمک و دیابت: بدن برای عملکرد درست به میزان متناسبی انسولین احتیاج دارد. رژیم‌های غذایی که میزان درستی نمک نداشته باشند، حساسیت بدن به انسولین را تحت تاثیر قرار می‌دهند؛ در نتیجه بدن قادر به سوختن گلوکز و ایجاد انرژی برای ماهیچه‌ها نیست که در نهایت به دیابت نوع دوم منجر می‌شود.

نمک و هیپوناترمی: هیپوناترمی بیماری کمبود سدیم است؛ در حالی که بدن برای عملکرد درست سیستم اعصاب و ماهیچه‌ ها به مقدار مناسبی سدیم احتیاج دارد. برای پیشگیری از این بیماری باید مقدار مناسبی نمک در غذای روزانه وجود داشته باشد.

مقدار مناسب مصرف روزانه نمک

پزشکان می‌گویند بدن روزانه به 6 گرم نمک که حاوی 2 گرم سدیم است احتیاج دارد؛ این مقدار یعنی تقریبا یک قاشق چایخوری. 75 درصد از این مقدار را در قالب وعده‌های غذایی دریافت می‌کنیم. نوزادان به روزانه یک گرم نمک احتیاج دارند و نباید بیش از این نمک دریافت کنند چون کلیه افراد زیر 2 سال قادر به دفع نمک نیست.

مضرات نمک

‌مصرف زیاد نمک باید بالارفتن فشار خون می‌شود که زمینه ساز بیماری‌های قلبی و عروقی است؛ به همین دلیل وجود نمک همان‌قدر که برای بدن لازم و ضروری است باید به مقدار مناسب خورده شود. عادت به خوردن غذاهای پرنمک سلامتی را تهدید می‌کند.

انواع نمک

به جز نمک طعام یا خوراکی، نمک دریایی هم موجود است که از تبخیر آب دریاها به دست می‌آید  چون آب دریا مقدار زیادی نمک دارد. نمک دریا دارای فلزات سنگین مانند سرب و آرسنیک است و به همین دلیل مصرق غذایی آن توصیه نمی‌شود.

نوع دیگر نمک، نمک صنعتی است که مراحل تصفیه را پشت سر نمی‌گذارد و میزان خلوص آن کمتر از 95 درص است. این نمک در صنایع مانند چرم سازی، تولید مواد شوینده و... کاربرد دارد.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها