کلم بروکلی
تحریریه تولینک

کلم بروکلی، گیاهی سبز از خانواده کلم است که ورود آن به چرخه مصرف خوراکی سابقه طولانی ندارد. اولین مصرف کنندگان این گیاه، ایتالیایی‌ها بودند که آن را با خود به آمریکا بردند و از سال 1920 مصرف خانگی کلم بروکلی به عنوان سبزی تازه رونق گرفت.  قسمت خوراکی کلم بروکلی سر آن است که از غنچه‌های نشکفته و در هم فرورفته تشکیل شده است. کلم بروکلی در دمای بین 18 تا 23 درجه رشد می‌کند و سالانه حدود 22 میلیون تن از این سبزی تولید می‌شود که بزرگ‌ترین تولید کنندگان آن به ترتیب عبارتند از: چین، هند، اسپانیا، مکزیک و ایتالیا.

خواص

براساس یک باور قدیمی و جاافتاده مرکبات به عنوان منبع مهم ویتامین c شناخته می‌شوند اما ویتامین C و فیبر موجود در کلم بروکلی از مرکبات بیشتر است. 100 گرم بروکلی، بیش از نیاز روزانه هر فرد به ویتامین C  را در خود دارد. مواد مغذی دیگری مانند ویتامین A، ویتامین k، ب کمپلکس و مواد معدنی چون روی، فسفر و... در بروکلی وجود دارد که آن را تبدیل به ماده‌ای مفید در سبد غذایی افراد می‌کند.

فواید 

بروکلی و سرطان: سبزی‌هایی  مانند بروکلی، دشمنان سرطان سینه شناخته می‌شوند. به گفته پزشکان  سبزی‌های برگدار(مانند بروکلی و کلم پیچ) دارای اسید فولیک است که از رشد و افزایش سلول‌های سرطانی در سینه جلوگیری می‌کند. محققان هم چنان به این نتیجه رسیدند که مواد موجود در کلم بروکلی سلول‌های سرطانی تخمدان و لوزالمعده را از بین می‌برد. پژوهشی در فرانسه هم نشان داده، ماده‌ای در کلم بروکلی وجود دارد که باکتری‌های معده را از بین می‌برد و در نتیجه یکی از راه‌های خوب برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های معده و روده، خوردن بروکلی است. 

بروکلی و عوارض قلبی دیابت: محققان به این نتیجه رسیدند که ماده‌ای در کلم بروکلی وجود دارد به نام سولفورافان؛ این ماده  موجب افزایش نوعی آنزیم محافظت کننده عروقی می‌شود و آسیبی را که عروق قلبی به دلیل دیابت دچار شده‌اند از بین می‌برد. ماده سولفورافان موجود در کلم بروکلی با فعال کردن برخی پروتئین‌ها، سلول‌ها و بافت‌های بدن را در برابر آسیب‌های ناشی از مواد سمی و اکسید کننده نیز محافظت می کند.

کلم بروکلی و نگهداری از پوست: تحقیقات دانشمندان آمریکایی ثابت کرده، کلم بروکلی به دلیل برخورداری از یک ماده گوگردی آسیب‌های اشعه فرابنفش خورشید روی پوست را از بین می‌برد. از سوی دیگر پوست برای جوان ماندن و مبارزه با جریان شکل گیری چین و چروک‌ها به ویتامین C احتیاج دارد که کلم بروکلی غنی‌ترین منبع آن به شمار می‌آید.

 

 

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها