همه چیز در مورد لیفت و بالاکشیدن باسن(گلوتوپلاستی)

راه فرم دادن به باسن و رفع افتادگی آن چیست؟
تحریریه تولینک

ظاهر نامطلوب ناشی از چربی انباشته شده و پوست اضافی ناحیه باسن، به دلیل افزایش سن یا کاهش شدید وزن با لیفت باسن‌ به خوبی بهبود می‌یابد. با این عمل جراحی همچنین می‌توان فرم باسن را اصلاح کرد و به ظاهر ایده‌آل خود نزدیک شد. افتادگی و شل شدن پوست باسن معمولا به دلیل کاهش وزن چشم‌گیر، افزایش سن یا انجام عمل لیپوساکشن ایجاد می‌شود و در نتیجه‌ی آن ظاهر شما زیبایی خود را از دست می‌دهد و اعتماد به نفس شما کم می‌شود.

عمل جراحی لیفت باسن مناسب چه کسانی است؟

این جراحی برای کسانی که عمل لیپوساکشن در ناحیه باسن انجام داده‌اند یا کاهش وزن قابل توجه‌ای داشته‌اند، توصیه می‌شود. همچنین کسانی که پوست شل و افتاده و سلولیت در ناحیه باسن دارند می‌توانند مشکلاتشان را با این جراحی حل کنند. ثابت بودن وزن(حداقل یک‌سال قبل از جراحی) و عدم احتمال افزایش وزن در آینده یکی از نکات مهم جراحی لیفت باسن است.
بهتر است دو سال از لاغری و کاهش وزن چشم‌گیر شما گذشته‌باشد.

روش عمل لیفت باسن به چه صورت است؟

ابتدا در بالای باسن(در سمت داخل مفصل ران) و اطراف شکم برش‌هایی ایجاد می‌کنند تا از این طریق پوست اضافی را خارج و پوست باقی مانده را محکم و سفت کنند. برش‌ها در چندین لایه بخیه زده و بسته می‌شود تا پوست در حالت کشیده باقی بماند و احتمال ماندن جای زخم به حداقل برسد. بعد از عمل، در ناحیه جراحی شده، لوله‌ی تخلیه قرار می‌دهند و زخم پانسمان می‌شود. استفاده از کمربند یا گن فشرده کننده مخصوص برای کاهش تورم، محکم نگه داشتن بافت‌های آویزان و صاف شدن پوست الزامی است.

لازم است بدانید که

جراحی لیفت باسن چندان ساده نیست و بیمار باید دو تا سه هفته پس از جراحی استراحت داشته‌باشد. التیام زخم و بهبودی کامل حدود شش ماه زمان می‌برد. سلامت عمومی مناسب، عدم استعمال دخانیات و رعایت نکات بهداشتی، از بروز عوارض احتمالی این عمل جراحی جلوگیری می‌کند. ماندگاری نتایج لیفت باسن معمولا بالا است. تغییر وزن، بارداری و بالا رفتن سن، ممکن است نتایج عمل را تغییر دهد. در صورت رعایت ثبات و جلوگیری از افزایش وزن، تناسب وضعیت اندام شما برای مدت زمان طولانی ماندگار است.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها