کدو
تحریریه تولینک

کدو سبز، عضوی از خانواده کدوهاست که از بوته‌ای با گل‌های زرد می‌روید. کدو گیاه بومی آمریکاست که از این قاره به اروپا آورده شد و قرن نوزدهم ایتالیایی‌ها، انواع کدو را پرورش دادند. امروزه انواع کدو از کدو سبز تا کدو حلوایی در سراسر دنیا کشت می‌شود و به دلیل کالری پایین و مواد مغذی زیادی که  دارد یکی از سالم‌ترین خوراکی‌های جهان است. مصرف کدو سبز در تمام دنیا متداول‌تر است و در مکاتب آشپزی مختلف غذاهای متنوعی با کدو سبز پخته می‌شود.

خواص کدو

کدو به عنوان کاهش دهنده وزن شناخته می‌شود که در عین حال مواد مغذی را به بدن می‌رساند. کدو در تقویت بینایی موثر است و به دلیل داشتن ویتامین c از تمام بیماری‌هایی که بر اثر کمبود این ویتامین به وجود می‌آیند ، جلوگیری می‌کند. کدو سبز علاوه بر ویتامین c، منبع غنی کربوهیدرات، پروتئین و فیبر است و هم‌چنین مقدار قابل توجهی مواد معدنی مانند پتاسیم، فولات، مس و... دارد.

فواید کدو

کدو و کمک به کاهش وزن: کدو می‌تواند کمک شایانی به کاهش وزن بکند. کدو کالری بسیار کمی دارد اما احساس سیری در شما ایجاد می‌کند؛  به همین دلیل خوردن کدو، راه حل خوبی است تا جلوی اشتها و احساس گرسنگی خود را بدون مصرف کالری زیاد بگیرید. کدو هم‌چنین دارای مقدار زیادی فیبر و آب است که به بهبود روند رژیم کمک می‌کند.

کدوو پروستات: بزرگ شدن پروستات، مشکلاتی را برای مردان در مسائل جنسی و دفع ادرار به وجود می‌آورد. در این دوران خوردن کدو می‌تواند به از بزرگ شدن پروستات جلوگیری کند.

کدو و سرطان: تحقیقات نشان داده مقدار قابل توجه فیبر موجود در کدو می‌تواند از سرطان جلوگیری کند. از سوی دیگر ویتامین c و فولات موجود در کدو مانع شکل گیری جریانی می‌شود که نتیجه‌اش تشکیل سلول‌های سرطانی است.

کدو و دیابت: خوردن کدو به افراد دیابتی و کسانی که سابقه بیماری قلبی دارند هم توصیه می‌شود چون منیزیم موجود در کدو می تواند از حمله قلبی جلوگیری کند و هم چنین در ترکیب با پتاسیم کدو مانع بالارفتن فشار خون می‌شود.

تولید کننده های کدو

انواع کدو از زرد تا سبز کم رنگ و پررنگ در سراسر دنیا کشت می‌شود اما بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های کدو کشورهای ژاپن، چین ، رومانی و ایتالیا هستند. کدو میوه تابستانی محسوب می شود اما در  شرایط گل خانه‌ای در تمام فصل‌ها کشت می‌شود و در بازار موجود است. 

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها