خواص درمانی بوتاکس را بشناسید

بوتاکس برای میگرنی‌ها
تحریریه تولینک

تزریق بوتاکس که کم کم دارد به رایج‌ترین جراحی زیبایی بین خانم‌ها تبدیل می‌شود، خواص درمانی برای سایر مشکلات هم دارد. در واقع به جز متخصصان زیبایی، پزشکان دیگر هم از بوتاکس برای کمک به بیمارانشان بهره می‌گیرند. اگر شما هم از مشکلاتی چون میگرن، تعرق زیاد و... رنج می‌برید، بوتاکس به کمک شما می‌آید.

درمان هایپر هیدروز (تعرّق زیاد)

هایپر هیدروز نام علمی تعرق بیش از حد است. طبق گزارش‌ها، حدود 3% جمعیت جهان دچار این مشکل هستند. تعرق شدید هنگامی رخ می‌دهد که هیپوتالاموس(بخشی از مغز که دمای بدن را کنترل می‌کند) به دمای بدن واکنش بیش از حد نشان بدهد و سیگنال ترشح عرق را به غدد عرق در پوست ارسال کند.
گاهی ممکن است مشکل مربوط به سیستم عصبی باشد که پیام ارسال شده از هیپوتالاموس را به غدد عرق می‌رساند. این مشکل گاهی به دلیل مسائلی چون ورزش، اضطراب، خوردن غذای تند و... تشدید شود.

تاثیر بوتاکس در عدم تعرق

کسانی که به تعریق زیاد مبتلا هستند در نواحی مختلف بدن مانند صورت، دست و پاها و زیر بغل با تعرق زیاد روبه‌رو هستند. این مناطق، محل تجمع غدد عرق بدن است. اگر یک طرف بدن به این مشکل دچار شود، طرف دیگر نیز به تعرق زیاد مبتلا می‌شود و این مسئله به صورت متقارن در بدن بیمار رخ می‌دهد. تزریق بوتاکس می‌تواند تاثیر به‌سزایی در کاهش بیماری هایپر هیدروز زیر بغل داشته‌باشد. پس از تزریق، سطح عرق تولید شده در زیر بغل کاهش می‌یابد و این تاثیر درمانی تا یک ماه دوام و ماندگاری دارد.

درمان میگرن

میگرن و سر درد‌های آزاردهنده و پیوسته، یکی از بیماری‌های شایع میان میلیون‌ها نفر در سراسر جهان، بین سنین 10 تا 50 سالگی است. این بیماری بیش‌تر در بین زنان دیده می‌شود و گاهی حتی در حرکت افراد تاثیر می‌گذارد و در انجام ساده‌ترین کارها خلل ایجاد می‌شود.
گاهی اوقات میگرن با سایر علایم مانند حالت تهوع، استفراغ و بیماری نورگریزی(فوتوفوبی) همراه است. یکی از موارد ذکر شده به‌عنوان یک علامت خطر، نیم ساعت قبل از شروع سر درد در بیمار مشاهده می‌شود.
گاهی با کم و زیاد شدن نور در اشیای موجود در ناحیه‌ی دید بیمار، علایم میگرن نمایان می‌شود؛ اما گاهی به صورت سرگیجه و بی‌حسی در انتهای اعضای بدن یا صورت بروز پیدا می‌کند.
میگرن به خاطر علایمی هم‌چون تغییرات هورمونی، استرس، افسردگی و قرار گرفتن در معرض نور ایجاد می‌شود. برای درمان میگرن از تزریق بوتاکس ، البته فقط برای بزرگسالان استفاده می‌شود.

 

درمان میگرن و بوتاکس

 

 

 

 

 

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها