لیفت صورت را بشناسید
تحریریه تولینک

لیفت صورت تنها یک عمل جراحی برای ترمیم شادابی و افتادگی چهره است و تغییری در شکل پایه‌ صورت ایجاد نمی‌کند؛ و فرآیند پیری و چروک چهره‌ را متوقف نمی‌سازد. لیفت صورت فقط با جراحی انجام می‌شود و عمل جوان‌سازی صورت، بدون جراحی نمی‌تواند نتایج مشابهی ایجاد کند. البته اعمال غیرجراحی لیفت صورت می‌تواند زمان جراحی لیفت صورت را به تعویق بیاندازد یا روند جراحی را تکمیل کند .بنابراین اگر علایم پیری صورت، باعث آزار شما می‌شود، عمل لیفت صورت برای شما مناسب است.

لیفت صورت

حقایقی در مورد لیفت صورت
این عمل که ریتیدکتومی نام دارد، برای بهبود علایم قابل مشاهده پیری در صورت و گردن انجام می‌شود. اعمال جوان‌سازی که معمولا همراه با لیفت صورت انجام می‌شود، شامل لیفت ابرو (برای تصحیح ابروی افتاده با چروک عمودی عمیق) و جراحی پلک(برای جوان‌سازی پیری نواحی چشم) است. لیفت صورت برای ترمیم پوست آویزان در قسمت میانی صورت، شیار و چروک عمیق اطراف پلک، شیار‌های عمیق امتداد بینی تا گوشه‌ دهان، حالت افتادگی چربی‌های صورت، از بین رفتن عضلات تحتانی صورت، تجمع چربی و چروک اطراف چانه و غبغب انجام می‌شود.

انواع لیفت صورت

لیفت صورت، گردن، پیشانی و ابرو انواع مختلفی دارد:

1-آلترناتیو یا لیفت سنتی

2-لیفت با نخ

3-آندوسکوپیک

4-مزولیفت

5-لیزر لیپولیز

6-رجوالیفت

7-پرسیژن تی‌اکس

8-هایفوتراپی

9-لیفت پیشانی و ابرو با بوتاکس

10-درمافیرم

11-تزریق چربی یا فیلر

12-لیفتینگ صورت و لیفت پیشانی مایع

هزینه عمل لیف صورت چقدر است؟

چون این نوع جراحی، یک عمل زیبایی است، خدمات بیمه، هزینه لیفت و عوارض مربوط به آن و جراحی‌های ترمیمی احتمالی پس از آن را پوشش نمی‌دهد. هزینه جراحی لیفت صورت متفاوت است و به تجربه و تخصص پزشک، محل جراحی، دستمزد متخصص بی‌هوشی، داروهای مصرفی، شرایط عمل و نوع لیفت(سنتی یا لیفت گردن) بستگی دارد.

لیفت صورت

عوارض احتمالی لیفت صورت به روش سنتی

عوارض بی‌هوشی، جوشگاه نامطلوب، خون‌ریزی، عفونت، اشکال در ترمیم زخم، ریزش مو در محل برش‌ها، از دست دان پوست، ناقرینگی صورت، آسیب یا ضعف عصب صورت، گزگز یا تغییرات حس پوست، تجمع مایع یا لخته شدن خون، نامنظمی فرم خارجی پوست، تغییر رنگ یا حساسیت و تورم پوست. 

نتایج نامطلوب جراحی ممکن است باعث ناقرینگی، محل نامناسب جوش‌گاه، تغییر شکل ناهنجار در انتهای برش، گاهی هم ممکن است برای بهبود نتایج، به عمل جراحی دیگری نیاز باشد.

مراقبت‌های بعد از عمل لیفت صورت به روش سنتی

* درد تا سه روز اول زیاد است و سپس کم می‌شود. مصرف مسکّن در این دوره موثر است.

* برای کاهش درد، هنگام استراحت سر را به وسیله بالش بالاتر از حد نرمال نگه‌دارید.

* تا چند هفته از فعالیت سنگین بپرهیزید.

* آناناس تازه (نه کمپوت آن) حاوی بروملین و ویتامین ث است، که در باعث بهبود کبودی و تورم است.

* ترشح خونابه تا چند روز طبیعی است. اما در صورت خون‌ریزی شدید و تورم بیش از حد، با پزشک خود در ارتباط باشید.

* گاهی لبه‌ی فلاپ پوست(در محل برش جراحی، به خصوص در افراد سیگاری) به علت کاهش خون‌رسانی از بین می‌روند که پس از بهبودی کامل، نیازمند ترمیم است.

* تا 15 روز از مصرف نمک پرهیز کنید.

* داروهای خود را تا طبق نظر پزشک معالج و تا آخر دوره‌ی درمان مصرف کنید.

* بی‌حسی صورت طبیعی است و ممکن است تا چندماه ادامه داشته‌باشد.

لیفت صورت

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها