لیفت یا کشیدن ابرو چه کمکی به شما می‌کند؟
تحریریه تولینک

اگر از چروک‌های اطراف ابرو و پیشانی و افتادگی ابرو، احساس پیری و ناراحتی دارید، می‌توانید با لیفت ابرو ظاهر خود را بهبود ببخشید. با این عمل جراحی، ابروی افتاده‌ای که پلک بالایی چشم را پوشانده، به حالت قبل باز می‌گردانند.

بالا کشیدن ابرو چروک‌های پیشانی، پل بینی و میان چشم‌ها را کاهش می‌دهد. همچنین این عمل باعث از بین رفتن خط اخم و خطوط عمودی میان دو ابرو می‌شود و چهره مسن را از شما دور می‌سازد. لیفت صورت و ابرو انواع مختلفی دارد و در این مطلب رایج‌ترین راه‌های لیفت ابرو را به شما معرفی می‌کنیم.

لیفت ابرو

حقایقی در مورد عمل لیفت ابرو

لیفت ابرو به روش آندوسکوپیک(دستگاه جراحی ویدئویی) و کارگذاشتن دستگاه‌های مخصوص به وسیله برش‌های کوچک در خط رویش مو انجام می‌شود. با این روش، بافت و عضله‌ زیرپوست به وضعیت مناسب باز می‌گردد یا برداشته ‌می‌شود و میزان چین و چروک در پیشانی اصلاح می‌شود.
گاهی این جراحی، بدون روش اندوسکوپیک و با برش در شقیقه و پوست سر انجام می‌شود.

یک روش لیفت ابرو، روش کرونال یا روش تاجی شکل است. لیفت ابرو کرونال، برخی از قسمت‌های خاص پیشانی را اصلاح می‌کند؛ در این روش حدفاصل بین گوش‌ها، برش داده شده، پیشانی لیفت و پوست‌های اضافی از پوست سر برداشته می‌شوند. معمولا دوره‌ی بهبود روش کرونال از روش اندوسکوپیک بیش‌تر است .

خط برش لیفت ابرو در اطراف حدود طبیعی پیشانی پوشانده می‌شود و با کاهش تورم و محو شدن کبودی، پوست ظاهری جوان و بدون چروک، پیدا می‌کند. برش یا انسزیون لیفت ابرو، معمولا با بخیه‌ جذبی یا کشیدنی، چسب پوستی، نوار چسب جراحی یا کلیپس مخصوص جوش داده می‌شود.
ابروها با بخیه، پیچ مخصوص جراحی یا دستگاه مخصوص و جذبی که در شقیقه‌ها قرار می‌گیرند، بالا نگه داشته می‌شوند.

لیفت ابرو

هزینه لیفت ابرو چقدر است؟

هزینه جراحی لیفت ابرو متفاوت است و به تجربه و تخصص پزشک، محل جراحی، دستمزد متخصص بی‌هوشی، داروهای مصرفی، شرایط عمل و نوع لیفت(آندوسکوپیک یا کرونال) بستگی دارد. چون این نوع جراحی، زیبایی است، خدمات بیمه، هزینه لیفت و عوارض مربوط به آن و جراحی‌های ترمیمی احتمالی پس از آن را پوشش نمی‌دهد.

عوارض احتمالی لیفت ابرو

عوارض بی‌هوشی، جای زخم نامطلوب، خونریزی، عفونت، جوش نخوردن محل زخم، لخته شدن خون، عدم تقارن صورت، آسیب عصب صورت یا فلجی عضلات صورت، بالا رفتن خط رویش مو، از بین رفتن موی قابل اصلاح در برخی از نواحی برش پوستی، بی‌حسی موقتی یا دائمی صورت، خارش شدید، تحریک و خشکی چشم. نامنظمی حدود صورت، تغییر رنگ پوست و تورم. بخیه ها ممکن است به سطح پوست برسند و قابل دیدن باشند.
اختلال پلکی:
قرارگرفتن غیرطبیعی پلک بالایی(افتادگی پلک)، شل شدن پوست پلک، شلی غیرطبیعی پلک که همزمان با آویزان شدن پوست پیشانی و پلک است؛ این اختلالات نیازمند جراحی ترمیمی است.

مراقبت‌های بعد از لیفت ابرو

پس از اتمام جراحی، پیشانی را چسب می‌زنند و سر را با یک بانداژ سبک برای کاهش تورم و کبودی می‌بندند. گاهی از یک لوله نازک برای تخلیه خون و مایعاتی که زیر پوست جمع می‌شوند، استفاده می‌شود. پس از جراحی به نکاتی که پزشکتان به شما می‌گوید توجه‌ داشته‌باشید.

* از محل جراحی طبق توصیه پزشک مراقبت کنید.

* داروهای خوراکی یا پمادهای موضعی برای تسریع روند بهبودی و جلوگیری از عفونت را با مشورت پزشک مصرف کنید.

پیگیری توصیه‌های پزشک شما رمز موفقیت جراحی است. توجه داشته‌باشید که برش‌های جراحی در دوران التیام، دچار حرکت اضافی، حرکت سنگین یا مالش و فشار نشود.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها