جراحی می‌تواند چشم‌ها را بزرگ و خوش‌حالت کند
تحریریه تولینک

این روزها بازار جراحی‌های زیبایی داغ است و علم پزشکی پیشرفت زیادی در جراحی پلاستیک داشته؛ یکی از عمل‌های زیبایی کم سابقه، جراحی زیبایی چشم است که برای اصلاح عیوب و بزرگ نشان دادن چشم انجام می‌شود.

عمل جراحی زیبایی چشم(اپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی)

اپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی عمل جراحی زیبایی است که برای زیبا کردن فرم چشم و اصلاح عیوب چشم انجام می‌شود. اپیکانتوپلاستی به گوشه‌ی داخلی و کانتوپلاستی به گوشه‌ی خارجی چشم‌ها فرم و شکل دلخواه را می‌دهد.
اپیکانتوپلاستی(جراحی پلک داخلی)، چشم‌های کوچک و خوابآلود (خمار) را اصلاح می‌کند و کانتوپلاستی (جراحی پلک بیرونی) برای ایجاد ظاهر زیباتر چشم‌ها است. اپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی جراحی‌های نسبتا ساده‌ای هستند اما این عمل‌ها معمولا به‌تنهایی انجام نمی‌شود و معمولا با عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروستی همراه است.

جراحی زیبایی چشم

اپیکانتوپلاستی چیست؟

اپیکانتوپلاستی (جراحی گوشه پلک داخلی) یک روش مناسب و رایج برای کسانی است که دوست دارند چشم‌های بزرگ‌تری داشته باشند. این جراحی همچنین می‌تواند فرم چشم چین (تای) مغولی که بین مردمان کشورهای آسیایی شایع است را اصلاح کند.
پلک داخلی یکی از حساس‌ترین قسمت‌های چشم است، بنابراین اپیکانتوپلاستی باید با‌ ظرافت بسیار زیاد انجام شود. انجام جراحی اپیکانتوپلاستی همزمان با جراحی زیبایی پلک برای رسیدن به چهره‌ای مطلوب انجام می‌شود.
اگر چشم‌های شما دورتر از یکدیگر به نظر می‌رسند یا مدل و فرم چشم هایتان را دوست ندارید، و به نظرتان اندازه چشم‌هایتان نسبت صورتتان کوچک است، اپیکانتوپلاستی برای شما مناسب است.

روش جراحی اپیکانتوپلاستی چگونه است؟

جراح پلاستیک طبق فرم چشم شما، میزان برش قسمت داخلی چشم را تعیین می‌کند. این برش در قسمت داخلی چشم شما صورت می‌گیرد و معمولا، عمل جراحی پلک فوقانی (قبل از اپیکانتوپلاستی) برای ایجاد تقارن در پلک داخلی انجام می‌شود. این جراحی لبه‌ی چشم‌ها را تیز می‌کند و طول افقی چشم را هم تغییر می‌دهد. برای این جراحی از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود و در حین جراحی شما بیدار و با پزشک جراح در ارتباط هستید.

کانتوپلاستی چیست؟

کانتوپلاستی(جراحی گوشه خارجی پلک چشم) نسبت به اپیکانتوپلاستی کم‌تر رواج دارد چرا که امکان باقی ماندن جای جراحی روی پوست وجود دارد. همچنین،کانتوپلاستی مناسب برای هرکسی نیست زیرا فقط مدل‌های خاصی از چشم، برای کانتوپلاستی مناسب است. اگر انتهای چشم شما (گوشه خارجی) به سمت بالا متمایل باشد، چهره شما عصبانی به نظر می‌رسد و ممکن است اثرات روانی برای شما داشته‌باشد؛ به همین منظور برای رفع این مشکل از جراحی کانتوپلاستی استفاده می‌کنند.

جراحی زیبایی چشم

روش جراحی کانتوپلاستی چگونه است؟

در این روش یک شکاف در گوشه‌ی خارجی پلک‌ ایجاد می‌شود و با ظرافت، حالت انتهایی پلک بیرونی را تغییر می‌دهند.

طول درمان جراحی اپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی چقدر است؟

جراحی‌ کانتوپلاستی مدت زمان کم‌تری نسبت به دیگر جراحی‌های پلک، برای بهبود نیاز دارند ولی حداقل 2-4 هفته زمان لازم است تا پلک به حالت طبیعی خود برگردد.
جراحی کانتوپلاستی یک جای زخم کوچک و پنهان در محل برش به ‌جا می‌گذارد. اپیکانتوپلاستی هم یک جای زخم سفید روشن در گوشه‌ی داخلی چشم‌ به جا می‌گذارد. جای زخم‌ها چندان قابل توجه نیستند و میزان ماندگاری آن به بافت‌های مختلف چشم و تجربه پزشک بستگی دارد.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها