مقایسه تمام روش‌های رایج که برای لیفت صورت، ابرو و پیشانی به شما پیشنهاد می‌شود

بهترین روش لیفت صورت کدام است؟
تحریریه تولینک

شاید چند وقتی است که احساس می‌کنید، چین و چروک‌های پوست‌تان بیش از اندازه شده و لازم است دستی در صورت‌تان ببرید. برای کاهش چین و چروک صورت و گردن باید سراغ یکی از روش‌های لیفت صورت و گردن بروید اما برای انتخاب درست، باید روش‌های مختلف لیفت صورت را بشناسید.

لیفت صورت

1- آلترناتیو یا لیفت سنتی:

معمولا برش جراحی لیفت سنتی صورت، در خط رویش مو یا پشت خط رویش در شقیقه‌ها شروع می‌شود و پس از چرخیدن اطراف گوش، در قسمت انتهایی پوست جمجمه پایان می‌یابد. پس از برش، پزشکان متخصص چربی ناحیه‌ی صورت، گونه‌ها و گردن را شکل می‌دهند یا جابه‌جا می‌کنند و بافت را در موقعیت جدید قرار می‌دهند.
البته در این جراحی، لایه‌های عمیق‌تر عضلات و صورت هم لیفت می‌شوند و پوست دوباره روی نواحی لیفت شده، کشیده‌ می‌شود و پوست اضافی برداشته می‌شود.
گاهی برای بهبود پیری گردن، یک برش زیر چانه می‌زنند و پوست گردن را لیفت می‌کنند. برای بستن برش، از بخیه یا چسب‌های مخصوص پوستی استفاده می‌کنند. لپ‌های افتاده، پوست شل گردن و تجمع چربی زیر چانه با لیفت گردن ترمیم می‌شوند. برش لیفت گردن، معمولا در امتداد قسمت نرم گوش آغاز می‌شود، به دور گوش می‌پیچد و در قسمت تحتانی جمجمه به پایان می‌رسد. خط برش‌های لیفت صورت پس از التیام زخم‌ها، به خوبی در خط رویش مو و خطوط طبیعی صورت و گوش مخفی می‌شوند و پس از بهبود تورم و کبودی، نتیجه‌ی عمل لیفت صورت آشکار می‌شود.

2-لیفت با نخ

لیفت با نخ، جدیدترین روش برای بهبود و کنترل روند پیری است. این روش جوان‌سازی، با کارگذاشتن نخ‌ جذبی زیر پوست انجام می‌شود. نخ‌ها به‌ مرور زمان و حدفاصل چهار الی شش ماه تحلیل می‌رود و در نهایت جذب می‌شود.
در این مدت، وجود نخ‌ها رشد سلول‌های فیبروپلاست (سلول‌های سازنده‌ی کلاژن و الاستین، که شکل و استحکام بافت میانی پوست را حفط می‌کنند)، ساخت‌ کلاژن و الاستین و همچنین تکثیر و جوان‌سازی عروق پیرامون خود را تحریک می‌کنند.
مدت زمان عمل لیفت با نخ، به حجم مناطق تحت درمان بستگی دارد که معمولا یک ساعت است. شما می‌توانید بین 1 تا 3 روز پس از لیفت به فعالیت‌های عادی خود بپردازید.
نتیجه حاصل از لیفت، بعد از 4 هفته قابل رویت است و در نهایت بین 4 الی 6 ماه نتیجه نهایی حاصل می‌شود.

3-لیفت پیشانی با آندوسکوپیک

لیفت پیشانی با روش آندوسکوپیک، یکی از روش‌های رایج و متداول برای جوان‌سازی و رفع چین و چروک است. در این روش با 5 برش مخفی کوچک در مو، عمل لیفت انجام می‌شود. پس از عمل لیفت، هیچ آثاری از جراحت باقی نمی‌ماند.
این روش درمانی می‌تواند هر چین و چروک و خطی که در حدفاصل رستنگاه مو تا ابرو وجود دارد را از بین ببرد. آندوسکوپیک تمام پیشانی فرد را می‌کشد و صاف می‌کند. یکی از مزایای این روش، علاوه بر هموار شدن خطوط پیشانی و شاداب شدن چهره، تقارن ابروها است.
پس از آندوسکوپیک، کبودی و تورم ایجاد می‌شود و پس از دو هفته روند بهبودی تسریع می‌شود.

4-مزولیفت

مزولیفت یا مزوتراپی روش درمانی است که تزریق‌های بدون درد "میکرو" روی نقاط مورد نظر صورت انجام می‌شود. این تزریقات پوست را هیدرات می‌کنند. هیدرات، تولید کلاژن و الاستین پوست برای جوانسازی را شبیه‌سازی می‌کند. در این روش، معمولا هشت بار تزریق برای بیمار در نظر گرفته ‌می‌شود و این درمان‌ها همراه با مراقب‌های پس از تزریق است. هر تزریق باید 2 تا 3 ماه پس از تزریق قبلی صورت بگیرد.

لیفت صورت

5-لیزر لیپولیز

در این روش از لیزر برای تخلیه چربی اضافه و کاهش ضخامت پوست صورت، گردن و فک استفاده می‌گردد. لیپولیز از پرتو لیزر برای لایه‌برداری پوست صورت استفاده می‌کند و به همین دلیل طول درمان و عوارض جانبی آن، در مقایسه با روش‌های سنتی کم‌تر است.
استفاده از این روش برای هموار کردن قسمت‌های مختلف صورت مانند گردن، غبغب و...کاربرد دارد.

6-رجوالیفت

این روش توسط موسسه "رجوالیفت" معرفی‌ شده‌است و از طریق آن می‌توان طراوت و درخشش پوست را دوباره به‌ دست آورد. رجوالیفت ترکیبی از تزریق پُر کننده‌های پوست (برای افزایش حجم بافت عضلات از بین رفته‌ی پوست) و لیزر، (برای ترمیم ساختار پوست، محکم و سفت کردن سطح پوست) است. همچنین با این روش آسیبهای نور آفتاب یا سایر مشکلات برطرف می‌شود. می‌توان اطمینان داشت که با رجوالیفت، ظاهر جوان و شاداب حاصل می‌کنید. این لیفت صورت بدون جراحی، آسان و ساده است و طول درمان آن بسیار کم‌تر از سایر روش‌های لیفت است. نتایج این روش بسیار طبیعی است و برای مدت زمان طولانی ماندگار است.

7-پرسیژن تی‌اکس

این روش جدیدترین تکنیک برای لیفت صورت( بدون جراحی) و کاهش اختلالات پوست صورت و گردن است که تا 80 % نتایج مثبت در پی دارد. یکی دیگر از مزایای این روش هزینه مناسب آن است. در این روش با لیزر می‌توان لایه‌های چربی را از نقاط مختلف صورت به‌خصوص نیمه‌ی پایین صورت و گردن برداشت؛ و بافت پوست را محکم کرد.
این روش برای حذف چربی گردن، فک یا غبغب بسیار مناسب است. با این لیفت، ساختار پوست تجدید می‌شود و روند رشد و ترشح کلاژن آن شبیه‌سازی می‌شود.
با لیفت پرسیژن تی‌اکس، پوست محکم‌تر، سفت‌تر و پُرتر می‌شود و علائم پیری و چین و چروک تمام صورت کم و پوست شل و آویزان صورت سفت می‌شود. از دیگر ویژگی‌های لیفت پرسیژن تی‌اکس، تیز شدن خط فک در قسمت پایین صورت است.

8-هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی از مؤثرترین و مدرن‌ترین راه‌های لیفت صورت به روش غیر جراحی است.
تکنیک هابفوتراپی با امواج صوتی "اولترا ساند" ساده (همانند دستگاه سونوگرافی معمولی) است به همین دلیل روشی ایمن و بی‌ضرر محسوب می‌شود چون هیچ نوع اشعه‌ای ندارد. هایفوتراپی در یک جلسه‌ی حدودا 45 دقیقه‌ای انجام می‌شود و درد غیرقابل تحمل ندارد. با این روش بدون هیچ نوع خونریزی و تنها در یک جلسه، عمل لیفتینگ انجام می‌شود. برای نتیجه بهتر گاهی علاوه بر این روش، روش‌هایی مانند تزریق چربی یا فیلر و … به‌صورت ترکیبی صورت می‌گیرد.

لیفت صورت

9-لیفت پیشانی و ابرو با بوتاکس

یکی از رایج‌ترین روش‌های غیر جراحی برای لیفت ابرو یا بالا کشیدن ابرو و پیشانی استفاده از بوتاکس است. لیفت ابرو با بوتاکس منطقه ابرو را بالا می‌کشد و شکل می‌دهد. همچنین این روش باعث کاهش یا حذف خط و خطوط پیشانی، چروک‌های زیر چشم، ورم‌های پوستی و چین‌ و چروک‌هایی که چهره را پژمرده و خسته نشان می‌دهند، می‌شود. عوارض و خطرات جانبی این روش پایین است و نتایج حاصل از آن در مدت زمان کم قابل رویت است.

10-درمافیرم

این روش یک شیوه نوین برای تزریق بوتاکس با استفاده از میکرو دیلوشن برای بهبود اختلالات پوست و سفتی آن است. در این لیفت، تمام اجزای صورت دست‌نخورده می‌مانند.
به این وسیله ناحیه صورت، پیشانی، گونه‌ و گردن سفت و بدون چین و چروک می‌شود. گاهی همراه با آن، تزریق استاندارد بوتاکس یا فیلر، برای سفت کردن صورت و همچنین لیفت و کشیدن پوست گردن استفاده می‌شود.

11-تزریق چربی یا فیلر

یک روش لیفت بدون جراحی است؛ که برای ترمیم حجم پوست صورت یا ترمیم عضلات، با تزریق چربی از یک ناحیه بدن به ناحیه صورت استفاده می‌شود.

12-لیفت صورت و پیشانی مایع

یکی از روش‌های رایج و آسان برای شاداب کردن پوست بدون نیاز به عمل جراحی، لیفت مایع است که در ترمیم ظاهر پوست تاثیر دارد. در لیفت مایع، مواد طبیعی قابل تزریق برای کشیدن پوست صورت و همچنین کاهش چین ‌و چروک و رفع نا‌همواری پوست به نواحی موردنظر تزریق می‌شود. همچنین از این روش برای پر کردن فاصله‌های میان بافتی صورت به دلیل افزایش سن استفاده می‌گردد. این روش کم خطر، بدون نیاز به عمل جراحی و بدون درد است.

لیفت صورت

,

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها