آنچه می‌خواهید درباره جراحی پلک (بلفاروپلاستی)بدانید

جراحی پلک یا بازگشت به جوانی
تحریریه تولینک

عمل جراحی زیبائی پلک یا بلفاروپلاستی عمل جراحی زیبایی برای ترمیم چین و چروک چهره‌ است. در این عمل با جراحی پلک تحتانی، پلک فوقانی یا هر دو، ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر در ناحیه‌ی اطراف چشم‌ها خواهید داشت.

با جراحی پلک، پوست شل، اضافی و آویزان که موجب ایجاد چین و چروک در پلک بالایی شده‌است را از بین می‌برند و چربی اضافه پلک که باعث پف آلود شدن چشم می‌شود، تورم زیر چشم، پژمردگی پلک، سفیدی زیر عنبیه، پوست اضافی، چین و چروک‌های ظریف پلک را ناپدید می‌کنند. این عمل به افرادی پیشنهاد می‌شودکه بافت جلدی و عضلانی صورت آنها سالم است.

حقایقی در مورد جراحی پلک

در این جراحی از طریق برش در محل‌های مخفی پلک‌ها پوست اضافی را برمی‌دارند و چربی اضافه را جابه‌جا می‌کنند، یا عضلات را تقویت می‌کنند. این برش از راه مخفی داخل کونژ (مخاط چشم) صورت می‌گیرد و چربی اضافه را خارج می‌کنند و بعد به وسیله بخیه‌های جذبی یا معمولی یا چسپ مخصوص جراحی، برش‌ها به هم جوش می‌خورند. با گذشت زمان که التهاب و کبودی از بین برود، نتیجه عمل مشخص می‌شود و چهره شما جوان‌تر و جذاب‌تر می‌شود.

هزینه عمل جراحی پلک چقدر است؟

چون این نوع جراحی، یک عمل زیبایی است، خدمات بیمه، شامل جراحی و عوارض مربوط به آن و جراحی‌های ترمیمی احتمالی پس از آن نمی‌شود. هزینه جراحی پلک متفاوت است؛ و به تجربه و تخصص پزشک، محل جراحی، دستمزد متخصص بی‌هوشی، داروهای مصرفی و شرایط عمل دارد.

عوارض احتمالی جراحی پلک

عوارض بی‌هوشی، عفونت، خونریزی و تجمع خون زیر پوست، ترمیم نامناسب برش، تجمع مایع زیر پوست، لخته خون، بی‌حسی پوست محل جراحی، ظاهر ناهنجار محل برش جراحی، تاری موقت دید، بیرون‌زدگی مخاط چشم، خشکی چشم، سختی و اختلال در بستن چشم، تغییر رنگ و التهاب پوست، از دست دادن محدوده‌ی بینایی و در نهایت احتمال تکرار عمل.

مشکلات پلک
موقعیت نامناسب پلک بالایی، پوست شل پلک، شلی پوست پلک پایین و پایین افتادن ابروها که با جراحی لیفت ابرو قابل ترمیم نیست.

مراقبت‌های بعد از جراحی پلک

پس از عمل، پماد داخل چشم و کمپرس سرد موثر است و معمولا یک پوشش روی چشمان شما گذاشته می‌شود. دستورات یا داروهای خاص بعد از عمل برای شما تجویز می‌شود که برای جلوگیری از عفونت و تسریع روند بهبودی است.
ممکن است بعد از عمل، خشکی چشم، التهاب، کبودی، تحریک‌پذیری و تورم به وجود آید که با کمپرس سرد و پماد چشمی کنترل می‌شود.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها