تزریق ژل؛ راهی آسان برای زیبایی
تحریریه تولینک

تزریق ژل یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای افزایش زیبایی و جوان‌سازی پوست صورت است. کم هزینه بودن، کم خطر بودن، آسان  و قطعی بودن درمان این روش نسبت به سایر روش‌های جوان‌سازی و عمل‌های زیبایی، باعث می‌‌شود تا تزریق ژل را به عنوان یکی از بهترین شیوه‌های اصلاح چروک صورت و زیباسازی چهره معرفی کنند.

با تزریق ژل می‌توان بدون نیاز به عمل جراحی وضعیت پوست و چهره‌ خود را بهبود بخشید و ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر به دست آورد. همچنین می‌توان چین و چروک‌های ایجاد شده روی صورت را بر طرف کرد و فرورفتگی‌های سطح صورت به خاطر افزایش سن را اصلاح کرد. علاوه بر جنبه بازسازی و ترمیمی ژل، تزریق ژل به لب باعث برجستگی لب و زیباتر شدن چهره می‌شود.

تزریق ژل

ژل‌ها، انواع و ضخامت‌های مختلفی دارند و می‌توان آن‌ها را به دو گروه اصلی طبقه بندی کرد:

ژل‌های جذبی( غیر دائمی)

ژل های غیر‌قابل جذب(دائمی)

در دهه‌ی 1980 کلاژن اولین ژلی بود که در آمریکا مجوز استفاده دریافت کرد. یکی دیگر از ژل‌ها، هیالورونیک اسید است( که از پوست خود فرد گرفته می‌شود و می‌تواند به صورت یک بافت زنده در بدن رشد کند.)

کاربرد‌های گوناگون تزریق ژل

از تزریق ژل برای برجسته کردن لب، گونه، چانه و افزایش آن، همچنین برای رفع خط اخم و خنده استفاده می‌شود. خط اخمی که با بوتاکس رفع نمی‌شود با تزریق ژل بهبود می‌یابد. با تزریق ژل، چین‌ و چروک‌هایی مانند خط لبخند و خط‌هایی که از کناره‌های تحتانی بینی شروع می‌شود و تا گوشه‌های دهان ادامه دارند، برطرف می‌شوند. همچنین گود افتادگی‌های زیر چشم یا فرورفتگی‌های سطحی پوست، با تزریق ژل بهبود می‌یابند.

تزریق ژل

مزایای تزریق ژل چیست؟

*تزریق ژل می‌تواند چین و چروک‌های عمقی و آن‌هایی که با سایر روش‌ها برطرف نمی‌شوند را ترمیم کند.

* ژل‌ها معمولا با سیستم طبیعی بدن سازگار هستند و سیستم دفاعی بدن به آن واکنش خاصی نشان نمی‌دهد.

*در صورتی بروز هرگونه اشکال، امکان جذب این ژل‌ها به وسیله‌ی سرنگ وجود دارد.

آنچه که باید در مورد تزریق ژل بدانید

تزریق ژل معمولا به چند لحظه زمان نیاز دارد. پس از تزریق، ماساژ و اصلاح و ترمیم توسط پزشک انجام می‌شود. با توجه به تعداد نواحی تحت درمان، کل مراحل بین 15 دقیقه تا حداکثر یک ساعت طول می‌کشد و در پایان از یک بسته یخ برای کاهش تورم و تسکین درد‌های احتمالی استفاده می‌شود.
بعد از تزریق ژل نیاز به استراحت ندارید و بلافاصله می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید.
تورم و کبودی متوسط در محل تزریق، بی‌حسی و قرمز شدن پوست از عوارض تزریق ژل است که با کمپرس سرد برطرف می‌شوند. اگر از تزریق چربی ( استفاده از چربی بدن خود فرد) استفاده کنند، دوره بهبود آن طولانی‌تر است و حتی امکان دارد به چند هفته زمان نیاز باشد.

تزریق ژل

آیا تزریق ژل عوارض جانبی دارد؟

روش تزریق ژل، عوارض جانبی بسیار کمی دارد؛ اما ممکن است در بدن یک فرد حساسیت یا مشکلات دیگر ایجاد کند. عوارض این روش به نوع ژل، میزان ماندگاری آن و وضعیت بدن شما بستگی دارد. بیش‌تر ژل‌ها، به مرور زمان خاصیت خود را از دست می‌دهند و جذب می‌شوند؛ به همین دلیل برای حفظ نتیجه‌ی درمانی، مجبورید در فواصل زمانی معیّن عمل تزریق را تکرار کنید. با این‌که تقریبا این روش درمانی برای افراد مختلف مناسب است و درمان قطعی به حساب می‌آید، اما هیچ تضمینی برای مثبت و قطعی بودن نتیجه‌ِ‌ِ‌ِ‌ی آن وجود ندارد. البته گاهی در یک جلسه به نتیجه‌ِی ایده‌آل خود نمی‌رسید و برای کسب نتیجه‌ی مطلوب نیازمند تکرار تزریق هستید. برخی از عوارض جانبی عمومی تزریق ژل عبارت‌اند از: کبودی، تورم و خونریزی از موضع تزریق، حساسیت پوست، خارش و سوزش، عفونت، عدم تقارن صورت، ایجاد لک و توده‌های پوستی و در نهایت نتیجه‌ی کم‌تر از حد انتظار برای رفع چین و چروک پوست

هزینه تزریق ژل چقدر است؟

هزینه‌ی تزریق ژل به نوع، نام تجاری و کشور تولید کننده‌ی ژل مورد استفاده، مقدار و دفعات تزریق و حق‌العمل پزشک شما بستگی دارد.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها