همه چیز را درباره تزریق چربی و فیلر(حجیم کننده‌های بافتی) بدانید

تزریق چربی به پیری پوست پایان می‌دهد؟
تحریریه تولینک

علائم پیری به مرور زمان و به دلایل مختلفی مثل اشعه‌ خورشید، وراثت، سبک زندگی، محل زندگی و... روی پوست نمایان می‌شود. یکی از علایم زودرس پیری، ایجاد چین و چروک و کاهش چربی زیر پوست است. امروزه با تزریق فیلرها به صورت سرپایی می‌توان کاهش حجم پوست را جبران کرد و این خطوط را از بین برد.

اگر شما دوست دارید که ظاهر شما جوان‌تر شود و خطوط چین و چروک صورتتان محو شود، این تزریق برای شما مناسب است. باید توجه داشته‌باشید، تزریق چربی نمی‌تواند روند طبیعی پیری صورت را متوقف کند، بنابراین اگر شما تمایل دارید عناصر صورتتان جابه‌جا شود، باید عمل جراحی لیفت صورت انجام دهید؛ فیلر تنها می‌تواند زمان انجام جراحی را به تاخیر بیندازد.

این فیلرها قابل جذب هستند و برای افزایش حجم لب، کم کردن خطوط و چین و چروک‌های پوست، بهتر شدن ظاهر زخم‌ها و جوش‌های فرورفته و بهبود طرح صورت به کار برده‌ می‌شوند.
پرکردن چین‌های عمقی یا جای جوش، ممکن است به چند مرحله تزریق نیاز داشته‌باشد؛ و وقتی فیلرها عمقی تزریق می‌شود، نیاز به بی‌حسی موضعی وجود دارد.

تزریق چربی

انواع مختلف فیلرها 

کلاژن

کلاژن، پروتئین طبیعی بدن است که انواع قابل تزریق آن از لایه پوست انسان تهیه می‌شود. بعضی از اقسام کلاژن، کلاژن گاوی است که برخلاف کلاژن انسانی نیازمند به انجام تست آلرژی قبل از تزریق دارند. مدت ماندگاری کلاژن 2 تا 4 ماه است.

هیالورونیک اسید

یک ماده طبیعی بدن است که برای برجسته‌سازی لب و پرکردن چین و چروک پوست مناسب است. هیالورونیک اسید برای پرکردن چین و چروک‌های سطحی و فرورفتگی‌های پوست مناسب است و ماندگاری آن 6 ماه یا بیشتر است.

هیدروکسیل آپاتایت

این ماده طبیعی بدن است، که بیش‌تر در استخوان‌ها وجود دارد و فرمول آن مانند ژل است. این ماده سنگین‌ترین نوع فیلر است و برای چین و چروک‌های عمقی مناسب است. البته این فیلر برای خط خنده، خط اخم، برجسته‌سازی گونه و سایر نواحی صورت استفاده می‌شود.

چربی انسانی

چربی از بدن خود فرد گرفته می‌شود و دوباره به خود فرد تزریق می‌شود. این چربی بــرای پــرکردن صورت، پرکردن چین‌های عمقی و بـرجسته کردن مناطق مختلف صورت(مانند گونه) به کار می‌رود و برخلاف سایر فیلرها، مراحل انجام آن پیچیده است و به لیپوساکشن قبل از تزریق، نیاز دارد. ماندگاری این فیلر، از شخصی به شخص دیگر متفاوت است و یک‌سال یا بیش‌تر است.

هزینه تزریق فیلر چقدر است؟

هزینه تزریق فیلر متغیر است و شامل حق العمل پزشک، هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی، نوع فیلر، هزینه بی‌هوشی(در صورت نیاز)، آزمایش، نسخه‌های دارویی، و... باشد.

مراحل تزریق

1- ابتدا جراح پلاستیک یا متخصص زیبایی ظاهر و کیفیت پوست شما را بررسی می‌کند و قسمت‌هایی از صورت که نیاز به افزایش حجم با تزریق فیلر دارند را شناسایی می‌کند.

2- مناطق مورد نظر صورت که نیازمند تزریق است، علامت‌گذاری می‌شود.

3- محل تزریق با محلول ضدعفونی شسته می‌شود و از یخ و مواد بی‌حسی استفاده می‌کنند.

4- تزریق در محل‌های علامت‌گذاری شده انجام می‌شود و هر تزریق تنها چند لحظه طول می‌کشد.

5- مناطق علامت‌گذاری شده پاک می‌شود وبا استفاده از یخ، ناراحتی سطحی و موضعی کاهش داده می‌شود.

تزریق چربی

عوارض تزریق فیلر

عوارض انواع فیلر متغیر است و به میزان ماندگاری و نوع فیلر بستگی دارد.

* فیلرهایی که از منابع غیرانسانی تولید می‌شوند، قبل از تزریق باید روی فرد از لحاظ وجود آلرژی یا حساسیت تست شود.

* فیلرهایی که خالص نیستند، حاوی ذراتی هستند که با گذشت زمان، با حرکات صورت و افزایش سن، تجمع پیدا می‌کند و به صورت یک توده در می‌آید و گاهی برای تخلیه آن باید عمل جراحی صورت بگیرد.

عوارض‌های عمومی تزریق فیلر

عوارض فیلر از فردی به فرد دیگری متفاوت است اما تا امروز عوارض زیر مشاهده شده است:
جوش زدن پوست، عفونت در محل تزریق، عدم قرینه‌گی، خونریزی، تورم، کبودی، تخریب پوست، جابه‌جایی فیلر از محل اصلی، فلج موقت عضلات صورت، داروهای پوستی، خارش، التهاب، قرمزی و حساسیت پوست.

پس از تزریق فیلر

نتایج تزریق فیلر به سرعت ظاهر می‌شود. بلافاصله بعد تزریق ممکن است التهاب یا کبودی سطحی یا قرمزی و بی‌حسی موقت وجود داشته باشد. حتی ممکن است احساس کنید تزریق انجام شده بیش از حد مورد نظر است. تمام این مسایل بین چند ساعت تا چند روز، محو خواهد شد و با گذاشتن یخ روند بهبودی سریع‌تر خواهد شد. البته در صورت تزریق چربی، مسائل فوق تا چند هفته باقی می‌ماند.

.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها