راه‌کار‌های مطمئن برای انتخاب عطر اصل
تحریریه تولینک

هنگامی که پول گزافی بابت خرید عطر می‌پردازید، باید بدانید خرید شما تا چه اندازه ارزشمند است. عطرهای تقلبی ظاهر و رایحه‌ای بسیار شبیه به نسخه اصل آن دارند اما کیفیت و ماندگاری بالا ندارند، بنابراین نباید پول خود را در این راه هدر بدهید. دانستن راه‌کارهای زیر می‌تواند به شما کمک کند تا با اطمینان عطر بخرید و با خیال آسوده از آن استفاده کنید.

گام اول: به فروشگاه معتبر مراجعه کنید

اولین گام برای خرید عطر اصل، مراجعه به فروشگاه معتبر است. خوشبختانه این روزها شمار فروشگاه‌های زنجیره‌ای و معتبر محصولات آرایشی بهداشتی، افزایش یافته‌است و می‌توانید با مراجعه به آن‌ها و مشورت با فروشندگانشان، انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

این فروشگاه‌ها مطمئن‌ترین مکان برای خرید عطر گران‌قیمت است چرا که می‌توانید عطر را از نزدیک مشاهده و امتحان کنید.

هر سوالی دارید از مسئول مربوطه بپرسید؛ آن‌ها آنجا هستند تا به پرسش‌های شما پاسخ دهند. بدون تعارف و رودروایستی عطر را وارسی کنید. برای اطمینان بیش‌تر از عطر استفاده کنید و صبر کنید تا رایحه و ماندگاری آن کاملا مشخص شود، پس یادتان باشد نباید برای خرید عطر عجله کنید!

راهنمای خرید عطر اصل

گام دوم: به قیمت عطر توجه کنید

گرچه قیمت عطر، ملاک تعیین‌کننده‌ای برای کیفیت محصول نیست، اما باید به آن توجه داشته باشید. به عنوان مثال، هیچ‌گاه برند معتبر محصولات آرایشی و بهداشتی ارزان نیست؛ بنابراین اگر عطر معتبری با قیمت پایین مشاهده کردید، به اصل بودن آن محصول شک کنید. خوب است قبل از خریدن عطر، قیمت آن را با فروشگاه‌های مختلف مقایسه کنید و قیمت تقریبی عطر را بدانید. بهترین کار این است که قیمت دلاری عطر را در سایت‌های معتبری مثل سفورا یا سایت رسمی برند مورد نظرتان چک کنید. قیمت ریالی با توجه به هزینه‌های شرکت‌های واردکننده باید بالاتر باشد.

عطر تقلبی

گام سوم: به وب سایت محصولی که انتخاب می‌کنید سر بزنید

با پیشرفت تکنولوژی، عرصه خرید مطمئن بسیار گسترده شده‌است. پس از انتخاب محصول، به وبسایت معتبر برند بروید و اطلاعات مهم در مورد عطری که انتخاب کرده‌اید کسب کنید. بارکد محصول را بررسی کنید و در صورت امکان در سایت برند چک کنید. اگر از محصولات کارخانه اصلی باشد، کد محصول قابل پیگیری است. این راه می‌تواند خیالتان را 100 درصد بابت خرید راحت کند.

خرید عطر اصل

گام چهارم: به بسته‌بندی محصول توجه کنید

توجه داشته باشید محصولی که انتخاب می‌کنید سلفون داشته‌باشد و مخدوش یا پاره نباشد. سلفون باید کاملا به جعبه اصلی چسبیده باشد و هیچ گونه لقی یا بی نظمی نداشته باشد. روی سلفون هم هولوگرامی با لوگوی برند وجود دارد. جعبه عطر باید محکم و با کیفیت باشد، اطلاعات محصول و بارکد روی آن درج شده‌باشد. اگر به وبسایت مراجعه کردید، جعبه‌های محصول را با هم مقایسه کنید.

اطلاعات زیر روی جعبه تمام محصولات اصل درج شده‌است.

تفاوت عطر اصل و غیر اصل

گام پنجم: شیشه عطر را با دقت بررسی کنید

شیشه عطر اصل، بسیار ظریف، باکیفیت و شفاف است. نوشته‌های روی آن ثابت است و اگر روی آن ناخن بکشید، کنده نمی‌شود. قسمت اسپری عطر باید سفت، محکم و حتما از جنس فلز باشد. درِ عطر هم باید سفت باشد و کامل چفت شود. هرگونه اختلال در نکاتی که ذکر شد، می‌تواند اصل بودن محصول را زیر سوال ببرد؛ پس آن‌ها را جدی بگیرید.

بسته‌بندی عطر

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها