نکاتی که هر کسی برای خرید عطر خوب و مناسب باید بداند

راهنمای خرید عطر ایده‌آل
تحریریه تولینک

شاید برایتان پیش آمده‌است که پس از خرید یک عطر، از انتخاب خود پشیمان شده‌اید! چرا که به نظر شما عطری که همان لحظه بو کرده و خریده‌اید، بعد از مدتی تغییر می‌کند و همانی نیست که شما می‌پسندید. دلیل این اتفاق خاصیت چند نت بودن بوی عطر است؛ به همین دلیل باید اطلاعات خوبی هنگام خرید عطر داشته باشید. اگر این مطلب را تا انتها مطالعه کنید، راز خرید عطر ایده‌آل را کشف خواهید کرد.

خاصیت و ویژگی‌های عطر را بشناسید

قبل از هرچیزی، نت‌های اصلی ترکیبات عطر و میزان ماندگاری و تاثیر هر نت را مد نظر داشته باشید. طبق هرم نت‌های عطر، رایحه گُلی، مرکباتی و سبز نت ابتدایی و میانی هستند و بلافاصله پس از بو کردن یا استفاده به مشام می‌رسد. پس از گذشت چند ساعت کم‌کم نت ابتدایی و میانی کم‌رنگ می‌شود و نت پایانی که رایحه چوبی، عنبری یا چرمی است، باقی می‌ماند.
پس تغییر رایحه در عطرهای اصل، امری طبیعی و عادی است. عطرهای تقلبی و بی‌کیفیت تنها یک نت دارند و پس از مدتی، به طور کامل محو می‌شوند.

نت عطر

رایحه مورد نظر و دوست‌داشتنی خود را کشف کنید

گروه‌های عطر بسیار متنوع و متفاوت هستند. هر گروه عطری، متناسب با سلیقه، کاربرد، فصل استفاده و سن و سال، انتخاب می‌شود. پس در ابتدا رایحه مطلوب و موردنظرتان را بشناسید و متناسب با آن رایحه به انتخاب دست بزنید. اگر طرفدار عطرهای تند و آتشین هستید، عطر با رایحه گل یا عنبر و چوب انتخاب کنید. اگر عطر ملایم و خنک می‌پسندید، به سراغ گروه آروماتیک، سبز یا مرکباتی بروید. همچنین می‌توانید سراغ عطرهایی با نت‌های ترکیبی بروید. مانند گروه بویایی شیرین و خنک، یا شیرین و گرم. گلی شرقی یا گلی مرکباتی و...

راهنمای خرید عطر ایده‌آل

عطر را روی پوست تست کنید

پس از انتخاب عطر مورد علاقه خود، آن را روی پوست دست تست کنید و صبر کنید تا نت بالایی، نت میانی و نت پایانی خود را نشان بدهند. اگر در تمام مراحل، عطر مطبوع و مورد پسندتان است، با خیال راحت آن را انتخاب کنید.

یکی از راه‌هایی که اصل یا تقلبی بودن محصول را نشان می‌دهد توجه به این نکته است؛ زیرا عطر تقلبی، تغییر رایحه را بروز نمی‌دهد و بعد از چند دقیقه به طور کامل محو می‌شود. این روش همچنین آلرژیک بودن محصول را نشان می‌دهد. اگر پوست‌تان نسبت به عطر حساسیت، خارش یا سوزش نشان می‌دهد، بهتر است آن را انتخاب نکنید.

راهنمای خرید عطر ایده‌آل

به مواد تشکیل‌دهنده عطر توجه داشته‌باشید

اگر جعبه عطر را به دقت بررسی کنید، نوشته‌هایی روی آن است که مواد تشکیل دهنده عطر را شرح می‌دهد. هرچه مواد به کار رفته در محصول طبیعی‌تر باشد، کیفیت و ماندگاری آن نیز بیش‌تر است. اگر مواد شیمیایی و مصنوعی به‌کار رفته در عطر زیاد باشد، کیفیت محصول کم‌تر است. تصویر زیر تفاوت مواد تشکیل دهنده عطر اصل و تقلبی را شرح می‌دهد.

,

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها