لویی ویتون، لوکسی که همه می‌شناسند
تحریریه تولینک

برند لویی ویتون با لوگوی منجصر به فردش، یکی از محبوب‌ترین و سرشناس‌ترین کمپانی‌های تولید کالاهای لوکس است. این کمپانی با بیش از 160 سال سابقه فعالیت در زمینه مد، امروزه بر قله مد جهان خودنمایی می‌کند و می‌درخشد. در این مطلب شما را با زندگی‌نامه خالق این کمپانی لوکس آشنا می‌کنیم.

زندگی‌نامه لویی ویتون
لویی ویتون در سال 1821 در شهر ژورا در فرانسه در یک خانواده پیشه ور به دنیا آمد. پدرش خاویر ویتون کشاورز بود و مادرش کوردین گلارد در فروشگاه کلاه فروشی زنانه کار می‌کرد.
لویی هنگامی که تنها 13 سال سن داشت با پای پیاده خانه را به مقصد پاریس ترک کرد. او در طول راه برای تامین مخارج سفر کار می‌کرد و شب را در مسافرخانه یا خانه‌ی کارفرمایان به صبح می‌رساند و سرانجام پس از طی 292 مایل در سال 1837، وقتی 16 سال داشت به پاریس رسید.

لویی ویتون


آن زمان مصادف با انقلاب صنعتی در اروپا بود و لویی توانست در یک کارخانه چمدان‌سازی و بسته‌بندی کار پیدا کند. در قرن 19، از آن‌جایی که مسافرت بین اعیان و اشراف مرسوم بود، صنعت چمدان‌سازی یک حرفه پر شأن و منزلت به شمار می‌آمد. تنها پس از گذشت چند سال لویی ویتون در حرفه خود سرشناس و نام‌آور شد. او در سال 1854 کمپانی اختصاصی خودش را افتتاح کرد.

کمپانی لویی ویتون


ارائه محصولات با کیفیت و بی‌نظیر توجه مردم ثروتمند را به او جلب کرد تا جایی که در دوره ناپلئون سوم، ماریا اوژینا مونتیخو، ملکه فرانسه لویی ویتون را به عنوان طراح اختصاصی چمدان و محصولات شخصی انتخاب و ملکه به او لقب بهترین و نفیس‌ترین طراح چمدان را اعطا کرد. لویی ویتون در 27 فوریه 1892 در سن 70 سالگی در شهر انیِر-سور-سن فرانسه درگذشت.

کمپانی لویی ویتون پس از او

پس از درگذشت لویی ویتون، مدیریت کمپانی به پسرش جورج ویتون واگذار شد. او با شرکت کردن در نمایشگاه جهانی شیکاگو در سال ۱۸۹۳، اقدامات مهمی برای تبدیل کردن کمپانی لویی ویتون به یک برند معتبر و جهانی انجام داد. در سال ۱۸۹۶، کمپانی طرح افسانه‌ای خود را منتشر و امتیاز آن را در سراسر دنیا ثبت کرد.
در سال1987لویی ویتون و ۲ کمپانی "موئه اند شندو" و "هنسی"، برای تولید کالاهای مرغوب لوکس با هم ادغام شدند و یک‌سال پس از این ادغام، سود حاصل از شرکت لویی ویتون معادل ۴۹٪ درصد، بیش از سال قبل اعلام شد.

کیف و چمدان لویی ویتون

ابتدای دهه ۱۹۹۰ ایو کارسل به سمت ریاست ال‌وی منصوب شد و در ۱۹۹۲ اولین شعبه این برند در پالاس هتل شهر پکن(چین) افتتاح شد. در سال ۱۹۹۷، لویی ویتون اولین مجموعه نوشت‌افزارش را ارائه کرد. افتتاح اولین فروشگاه در آفریقا، در کشور مراکش، در سال ۲۰۰۰ و سرانجام حضور در فستیوال بین‌المللی فیلم ونیز، ایتالیا آخرین فعالیت این کمپانی در قرن بیستم بود. در سال ۲۰۰۴، لویی ویتون، صد و پنجاهمین سال تأسیس خود را جشن گرفت و فروشگاه‌هایی در نیویورک، سائوپائولو، ژوهانسبورگ و شانگهای افتتاح کرد.

فروشگاه لویی ویتون

در حال حاضر برند لویی ویتون یکی از باارزش‌ترین برندهای دنیای مد است. بر اساس مطالعات "میلوارد براون" در سال ۲۰۰۹، لویی ویتون، بیست و نهمین برند ارزشمند جهان، پس از "ژیلت" و پیش از "ولز فارگو" محسوب می‌شود. در سال ۲۰۱۲ برای ششمین سال متوالی، در فهرست منتشر شده توسط میلوارد، لویی ویتون با ارزشی معادل ۲۴.۳ میلیارد دلار، قدرت‌مندترین برند در حوزه کالای لوکس معرفی شده‌است.

محصولات لوکس لویی ویتون

محصولات لوکس لویی ویتون

محصولات لوکس لویی ویتون

محصولات لوکس لویی ویتون

محصولات لوکس لویی ویتون

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها