شکلات
تحریریه تولینک

امروزه شکلات یکی از پرطرفدارترن خوراکی‌های دنیاست که با تنوع چشمگیر و حجم زیاد در سراسر دنیا تولید می‌شود. ماده اصلی تمام شکلات‌ها، پودر کاکائو است که از میوه درختان کاکائو تهیه می‌شود. برای تهیه شکلات، عموما پودر کاکائو با شیر و شکر مخلوط می‌شود. کارخانه‌های تولید شکلات از انواع میوه تازه و خشکبار مثل گردو، فندق و... برای تنوع بخشیدن به محصولات‌شان استفاده می‌کنند.

کاکائو، مادر شکلات

درخت کاکائو، درخت همیشه سبزی است که ارتفاع آن از 8 متر بیشتر نمی‌شود و در مناطق استوایی می‌روید. این درختان در درمای بین 21 تا 32 درجه رشد می‌کنند و طاقت هوای کمتر از 15 درجه را ندارند.  درخت کاکائو با میوه‌های زردش، بومی سرزمین‌های استوایی آمریکای جنوبی است اما در حال حاضر 2 سوم مصرف کاکائو جهان در کشورهای آفریقای غربی تولید می‌شود. ساحل عاج و غنا، بزرگ‌ترین تولیدکنندگان شکلات هستند. بعد از چیدن میوه تازه کاکائو، دانه‌های کاکائو از آن خارج  و خشک می‌شوند. دانه خشک شده، بوداده و در نهایت پودری می‌شود که در تهیه شکلات، کیک شکلاتی و... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع شکلات

شکلات به صورت مایع یا جامد در دسترس مردم است. میزان نرمی و سفتی شکلات به حرارتی بستگی دارد که در کارخانه می‌بیند. شکلات شیرینی که به طور عمومی رواج دارد، از ترکیب پودر کاکائو با شیر و شکر درست می‌شود. میزان شیرینی شکلات به میزان ترکیب این مواد بستگی دارد. برای تهیه شکلات شیری، از 20 تا 25 درصد پودر کاکائو استفاده می‌شود. در تهیه شکلات سفید، پودر کاکائو مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و به جای آن از روغن کاکائو، شیر و شکر استفاده می‌شود. شکلات خالص یا تلخ از پودر کاکائو به تنهایی تهیه می‌شود و هر چند محققان می‌گویند شکلات‌های شیری محبوب هم خاصیت دارند اما بیشتر خواصی که محققان برای شکلات شناسایی کرده‌اند مربوط به شکلات تلخ تا خالص است.

خواص شکلات

شکلات به دلیل کالری بالایی که دارد همیشه با تبلیغات منفی همراه بوده است. هر 100 گرم شکلات شیری، 540 کالری دارد اما اگر شکلات خالص را جایگزین شکلات شیری بکنید می‌توانید از خواص شکلات بهره مند شوید. شکلات تلخ سرشار از مواد معدنی چون پتاسیم، زینک، سلنیوم است که بدن به آنها احتیاج دارد.

شکلات و کاهش سطح کلسترول خون: براساس مقاله‌ای که در مجله  تغذیه منتشر شده، شکلات کلسترول خون را پایین می‌آورد.

شکلات و تقویت حافظه: خوردن شکلات مانع از بین حافظه می‌شود. تحقیقات دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد، خوردن 2 فنجان شکلات داغ مغز را سالم نگه می‌دارد و از زوال عقل جلوگیری می‌کند. در تحقیقات بیشتر مشخص شده، شکلات هم‌چنین از آسیب دیدن اعصابی که منجر به آلزایمر می‌شوند هم خودداری می‌کند.

شکلات و کاهش احتمال بیماری قلبی: براساس مقاله‌ای که در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شده، خوردن شکلات احتمال بیماری قلبی را تا یک سوم کاهش می‌دهد. پژوهشگران کانادایی، تحقیقی را روی 50 هزار نفر انجام دادند که نشان داد، کسانی که شکلات می‌خورند 22 درصد کمتر در معرض حمله قلبی قرار می‌گیرند.

شکلات و کاهش اشتها: اگر 20 دقیقه قبل از غذا شکلات بخورید، هورمونی در بدن ترشح می‌شود که باعث می‌شود مغز فرمان سیری بدهد و در نتیجه اشتهای شما از بین می‌رود.

شکلات و حال خوب: خوردن شکلات استرس را کاهش می‌دهد و باعث ایجاد احساس خوشحالی در فرد می‌شود.

شکلات در فرهنگ

نام لاتین شکلات به معنی، غذای خدایان است و در فرهنگ مسیحی، بخشی از خوراکی‌های عید پاک محسوب می‌شود. شکلات‌‌های عید پاک به شکل خرگوش و تخم مرغ ساخته می‌شوند. در ایران، اولین کارخانه شکلات سازی، 60 سال پیش در تبریز افتتاح شد اما در حال حاضر کارخانه‌های بسیاری مشغول تهیه شکلات در مدل‌های مختلف هستند. هر چند شکلات جایگاهی در سنت‌های ایرانی ندارد اما امروز خوراکی پرطرفداری در میان ایرانیان است.

 

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها