سیر
تحریریه تولینک

سیر، گیاهی با بوی تند است که به عنوان ادویه در بسیاری از غذاها استفاده می‌شود. سیر خوراکی  قسمت زیرزمینی گیاهی از خانواده نرگسیان است که ساقه آن تا 40 سانتیمتر رشد می‌کند. سیر علاوه بر طعمی که به غذا می‌دهد، به عنوان گیاهی با خواص بسیار شناخته شده که خوردن آن از سوی پزشکان توصیه می‌شود. سیر یکی از قدیمی‌ترین گیاهان دارویی شناخته شده در تاریخ طب است. انسان‌ها 3000 سال پیش به معجزه سیر در سلامتی اعتقاد پیدا کردند. در 1858، پاستور به خاصیت ضدعفونی کننده و انتی باکتریال سیر پی برد. در طول جنگ جهانی اول، پزشکان از سیر برای درمان مجروحان جنگی استفاده می‌کردند.

خواص 

خواص اصلی سیر به دلیل وجود آلیسین است. آلیسین همان ترکیبی است که باعث بوی تند سیر می‌شود و خاصیت ضدعفونی کننده دارد. سیر شامل مواد معدنی مفیدی چون فسفر، کلسیم، آهن، سولفور و.. است.

فواید 

سیر و دیابت: دیابت به کلیه‌ها و سیستم اعصاب بدن آسیب می‌رساند، موجب نارسایی‌های قلبی می‌شود و حتی قدرت بینایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد اما روغن گرفته شده از سیر می تواند افراد دیابتی را از این عوارض دور نگه دارد.

سیر و کلسترول بالا: سیر از اکسیده شده کلسترول خوب و تبدیل آن به کلسترول بد جلوگیری می‌کند؛ به همین دلیل تمام کسانی که کلسترول بالایی دارند، باید سیر را در برنامه غذایی روزانه‌شان جای بدهند.

سیر و فشار خون بالا: سیر یک روش درمانی طبیعی برای فشار خون بالاست. آلیسین موجود در سیر مانع فعالیت آنژیوتاسین می‌شود؛ پروتئینی که باعث انقباض عروق خونی و افزایش فشار خون می‌شود.

سیر و مراقبت از چشم: سیر منبع غنی مواد مغذی مانند سلنیوم، ویتامین سی و ... است که  از ناراحتی‌های چشمی جلوگیری می‌کند.

سیر و بیماری‌های گوارشی: سیر بدون آسیب زدن به باکتری‌های مورد نیاز دستگاه گوارش برای هضم غذا، باکتری‌های بد را از بین  می‌برد.

سیر و سرما خوردگی: سیر خام بهترین درمان برای  سرماخوردگی و سرفه است. اگر در ابتدای ابتلا به سرماخورگی مقدار قابل توجهی سیر خام بخورید، از شدت بیماری جلوگیری می‌شود.

سیر و درمان زخم: برای درمان طبیعی زخم و جراحت می‌توانید از سیر استفاده کنید. قرار دادن سیر کوبیده شده روی زخم به بهبود زخم کمک می‌کند.

سیر و جوش صورت: سیر یک درمان طبیعی و موثر برای جوش صوت است. سیردر مقابل جوش مانند یک پاک کننده پوست و سرم آنتی بیوتیک عمل می‌کند.

سیر و آسم: حبه‌های سیر پخته شده، درمان خوبی برای آسم است. به کسانی که از بیماری آسم رنج می‌برند توصیه می‌شود هر شب قبل از خواب، یک لیوان شیر به همراه 3 حبه سیر پخته شده بخورند. سیر در کنترل حمله‌های آسمی هم موثر است.

سیرو سرطان: مصرف پیوسته سیر خطر سرطان روده بزرگ و معده را کاهش می‌دهد.

مصرف سیر

سیر مصرف غذایی و دارویی دارد. هم در مکاتب آشپزی مختلف از سیر استفاده می‌شود و هم کارخانه‌های دارو سازی از آن به عنوان ماده اولیه استفاده می‌کنند. در داخل ایران، سیر به صورت تازه، پودر و ترشی وجود دارد که البته در این میان سیر تازه بیشترین خواص را دارد و مصرف روزانه 2 یا 3 حبه سیر از سوی پزشکان توصیه می‌شود.

 

                   

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها