سیب
تحریریه تولینک

سیب میوه درختی از تیره گل سرخیان است که تقریبا در تمام دنیا کشت می‌شود چون محبوبیت بالایی در میان همه مردم دارد. درخت سیب 2 تا 4 مترارتفاع دارد که در بهار مملو از شکوفه‌های صورتی است و میوه آن در آخر بهار و تابستان می‌رسد. انگلیسی‌ها ضرب المثلی دارند که می‌گویند « اگر می‌خواهی پزشک را از خودت دور نگه داری، روزی یک سیب بخور». این ضرب المثل انگلیسی دیگر شهرت جهانی پیدا کرده و در همه جهان سیب به عنوان میوه‌ای سالم و پرخاصیت شناخته می‌شود.

سرزمین مادری سیب، آسیای مرکزی و در واقع منطقه مالوس در ترکیه است اما امروزه چین بزرگ‌ترین تولیدکننده سیب محسوب می‌شود. طبق آمار موجود، از 80 میلیون تن سیبی که در سال 2013 تولید شده، نیمی از آن محصول چین است. در لیست تولیدکنندگان سیب، آمریکا و ترکیه به ترتیب در مقاوم دوم و سوم قرار دارند.

خواص سیب

بیش از 7500 نوع سیب در دنیا وجود دارد اما به طور کلی سیب  به 3 دسته عمده سرخ، زرد و سبز تقسیم می‌شود که همگی تا حدودی خواص یکسانی دارند. سیب در لیست 10 ماده غذایی سالم دنیا وجود دارد چون سرشار از آنتی اکسیدان است،  بدن را از بیماری‌های مختلف محافظت می‌کند و روند پیری و از کارافتادگی را به تاخیر می‌اندازد. سیب هم‌چنین منبع خوب ویتامین c است که می‌تواند از آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد جلوگیری کند. ویتامین ب کمپلکس، ویتامین لازم برای سیستم عصبی است تا خودش را در شرایط سالم نگه دارد؛ این ویتامین در سیب به مقدار قابل توجهی موجود است. از سوی دیگر، فیبر بالای موجود در سیب از ایجاد کلسترول بد در خون جلوگیری می‌کند. خوردن سیب بی شک جای مسواک کردن را نمی‌گیرد اما دهان را ضدعفونی می‌کند و بسیاری از باکتری‌های این فضا را از بین می‌برد.

فواید سیب

نقش سیب در مقابله با بسیاری از بیماری‌ها تایید شده است:

سیب و دستگاه عصبی: یکی از آنتی اکسیدان‌های کشف شده در سیب همانی است که می‌تواند مرگ سلول‌‌ها را به دلیل تورم عصب‌ها کم کند. براساس گزارشی که در مجله علوم غذایی در سال 2008 چاپ شد، خوردن سیب تاثیر مستقیم روی سیستم عصبی دارد.

سیب و آلزایمر: خوردن آب سیب می‌تواند آلزایمر را عقب بیندازد و از زوال عقل جلوگیری کند.

سیب و بیماری‌های قلبی: تحقیق روی 9000 زن و مرد نشان داده، آنهایی که در طول 28 سال زندگی خود بیشتر سیب می‌خورند، کمتر در معرض حمله قلبی قرار دارند.

سیب و دیابت: کسانی که 3 بار در هفته سیب بخورند، احتمال ابتلای آنها به دیابت نوع دوم، 7 درصد  کمتر است.

سیب و چاقی: سیب مانع سرسختی در ایجاد چربی و افزایش وزن است.

تاریخچه سیب

سیب سابقه تاریخی به اندازه خلقت بشر دارد و به همین دلیل عنوان میوه ممنوعه را گرفته است؛ سیب عامل رانده شدن آدم و حوا از بهشت و ورود آنها به زمین است که در همه ادیان و مذاهب از این اتفاق صحبت شده است. دیگر نقش تاریخی سیب، کمک به کشف جاذبه زمین است. افتادن سیب از درخت در جلو چشمان نیوتن اولین جرقه برای شناخت نیروی جاذبه زمین را در ذهن  او زد.

سیب در فرهنگ ایرانی

سیب مهم‌ترین محصول ایران در بخش باغداری است اما یکی ازسین‌های هفت سین ایرانی هم هست و به همین دلیل بخشی از فرهنگ محسوب می‌شود. حضور سیب در سفره هفت سین به عنوان نماد سلامتی است و در فرهنگ عمومی هم سمبل سلامتی و شادابی شناخته می‌شود.

کاربرد سیب

سالم‌ترین روش خوردن سیب، گاز زدن یک عدد سیب است چون بسیاری از خواص سیب در پوست این میوه وجود دارد؛ به همین دلیل برای خوردن سیب بهتر است سیب را به خوبی بشویید تا لایه چرب روی آن پاک شود و سپس با پوست میل کنید اما در موارد دیگری مثل شیرینی پزی هم از سیب استفاده می‌شود. پای سیب یک شیرینی مشهور است که با این میوه درست می‌شود. با وجود آن که سیب میوه‌ای 4 فصل به شمار می‌آید ولی خشک شده، پخته و کمپوت شده، آب سیب هم در دسترس است.

 

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها