سماق
تحریریه تولینک

سماق، در ختچه‌ای کوهستانی است که میوه‌های خوشه‌ای دارد. میوه‌های سماق در اواخر پاییز می‌رسند و از خوشه جدا می‌شوند؛ بعد از خشک کردن و کوبیدن میوه، پودر سماق به دست می‌آید که مصرف غذایی و دارویی دارد. این ادویه بومی خاورمیانه و قسمت‌های جنوبی اروپاست که مصرف آن ریشه قدیمی در بسیاری ازکشورها دارد.

خواص سماق

ترکیب‌هایی چون تانن، اسید سیتریک، اسید تانیک که در سماق موجود است، آن را تبدیل به یکی از 10 آنتی اکسیدان برتر گیاهی کرده است؛ حضور آنتی اکسیدان در بدن با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند و جریان پیری را به تاخیر می‌اندازد.

فواید سماق

سماق و از بین بردن التهاب: سماق خاصیت ضدالتهابی دارد و به همین دلیل برای کاهش تب یا درمان بیماری‌هایی چون آرتریت، برونشیت دستگاه تنفسی و انواع آلرژی توصیه می‌شود.

سماق و از بین بردن میکروب‌ها: سماق توانایی از بین بردن میکروب‌هایی را دارد که عامل آنها سالمونلا باشد؛ به همین دلیل برای شستن سبزیجات می‌توانید از عصاره سماق استفاده کنید.

سماق و خاصیت ضد قارچی: سماق توانایی درمان قارچ‌هایی به نام آسپرژیلوس را دارد. وجود در قارچ در بدن باعث عفونت در اندام‌های مختلف بدن مثل ریه می‌شود.

سماق و از بین بردن رادیکال‌های آزاد: سماق منبع خوب ویتامین c و اسیدهای چرب است؛ به همین دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و با رادیکال‌های آزاد به ویژه در دستگاه گوارش مبارزه می‌کند.

کاربرد سماق

سماق طعم ترشی دارد که به طور عمومی از آن برای طعم دادن به غذاها، سس‌ها و... استفاده می‌شود اما استفاده خاص هم در مکاتب آشپزی مختلف دارد. در کشورهای عربی ادویه مخصوص غذاهایی مانند حمص است و از سوی دیگر برای ساخت ادویه زعتر که یک ادویه ترکیبی است، از سماق هم استفاده می‌شود.

در ایران سماق همراه همیشگی چلوکباب، غذای محبوب ایرانی بوده است چون سماق آنزیم‌های مضری را که با خوردن کباب تولید می‌شوند، خنثی می‌کند.

در ایتالیا از چوب درخت سماق برای رنگ آمیزی پارچه‌های ابریشمی و چرم استفاده می‌شده است.

 

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها