زیره
تحریریه تولینک

 زیره گیاهی علفی و 2 ساله است که دانه معطر آن مورد استفاده دارویی، آشپزی و عطرسازی قرار می‌گیرد. دو نوع زیره سبز و سیاه وجود دارد که زیره سیاه بیشتر در ایرانی می‌روید و به همین دلیل با نام زیره ایرانی، زیره کوهی و کرمانی هم شناخته می‌شود. زیره در کشورهایی مانند افغانستان، ازبکستان، هند، کوبا، سوریه، مکزیک و شیلی به صورت خودرو می‌روید.

خواص زیره

زیره سبز و سیاه در ترکیبات مواد متفاوت هستند؛ به همین دلیل در 2 مقاله جداگانه به بررسی فواید و خواص این گیاه می‌پردازیم. زیره سیاه سرشار از پتاسیم، فسفر، منیزیوم، کلسیم، سدیم، رویف منگنز و هم چنین ویتامین‌های C، E، B۶ و ریبوفلاوین هستند. هر 100 گرم زیره هم حدود 370 کیلو کالری انرژی در بدن تولید می‌کند.

 

فواید زیره سیاه

زیره طبعی گرم دارد و مهم‌ترین تاثیرات را روی دستگاه گوارش می‌گذارد. مقوی معده، محرک اشتها، ضدنفخ شکم، ضداسپاسم و ضدقارچ است.  برای همین از روغن زیر سیاه ماساژ شکم نوزادان و رفع دل درد آنها استفاده می‌شود.

آهن و مس موجود در زیره برای ساخت گلبول‌های قرمز ضروری است؛ به همین دلیل زیره سیاه برای درمان کم خونی به خصوص در خانم‌ها مفید است. زیره هم‌چنین سرشار از فیبر غذایی است؛ در نتیجه حجم غذا را افزایش می‌دهد و مانع یبوست می‌شود.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها