پنیر
تحریریه تولینک

پنیر محبوب‌ترین عضو خانواده لبنیات است که از اسیدی شدن شیر و اضافه کردن آنزیم رنن ( مایه پنیر ) به دست می‌آید. خانواده پنیر تنوع چشمگیری دارد و در نقاط مختلف دنیا، پنیرهای مختلفی تهیه می‌شود. به طور دقیق مشخص نیست چه کسی و در کجا، اولین پنیر را درست کرد ولی شواهد می‌گویند اولین پنیر ساخته چوپانان خاورمیانه در 10 هزار پیش است. در حال حاضر، آمریکا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و هلند تولید کنندگان عمده پنیر هستند که فرانسه بیشترین سهم صادرات پنیر را دارد.

خواص پنیر

پنیر به دلیل داشتن مجموع مواد مغذی، یک غذای کامل به شمار می‌آید. پنیر به دلیل داشتن پروتئین، کلسیم و فسفر با اطمینان می‌تواند جایگزین گوشت شود؛ به همین جهت گیاه خوارانی كه گوشت نمى‌‌خورند، پنیر را جایگزین می‌کنند. پنیر تمام خواص شیر شامل  پروتئین، چربى و ویتامین‌هاى A و B را دارد و علاوه بر آن هضمش آسان‌تر است؛ البته به جز پنیرهاى خیلى چرب یا خیلى تخمیر شده.

کلسیم و فسفر بالای شیر، آن را تبدیل به ماده غذایی ضروری برای بدن کرده است چون برای جذب کلسیم، نسبت کلسیم و فسفر اهمیت دارد. برای داشتن استخوانی‌‌‌هایی محکم به ازای هر هزار میلی ‌گرم کلسیم، 440 میلی‌ گرم فسفر لازم است که چنین نسبتی در مواد غذایی مثل شیر و پنیر وجود دارد. هم‌چنین پنیر فاقد لاکتوز موجود در شیر است؛ به همین دلیل کسانی که لاکتوز شیر آزارشان می‌دهد، می‌توانند پنیر را جایگزین کنند.

ماده غذایی مثل پنیر در فرآیند رشد بچه‌ها هم موثر و مفید است.

فواید پنیر

پنیر و مراقبت از دندان ها: پنیر سرشار از کلسیم است. ماده مغذی که دندان‌‌ها برای محکم شدن به آن احتیاج دارند و در عین حال، پنیر لاکتوز کمی دارد؛ ماده قندی که به دندان‌ها آسیب می‌رساند. به همین دلیل بهترین غذا برای دندان‌هاست.

پنیر و سلامت استخوان‌ها: پنیر علاوه بر کلسیم، منبع خوب ویتامین b است؛ ماده مغذی که برای بچه‌ها، زنان در دوران بارداری و افراد پیر لازم است چون باعث استحکام استخوان‌ها و عضروف می‌شود. ویتامین ب موجود در پنیر به جذب کامل کلسیم کمک می‌کند.

پنیر و پوکی استخوان : پوکی استخوان عارضه‌ای است که به دلیل کمبود کلسیم یا جذب ناقص آن به وجود می‌آید و در زنان، افراد مسن و کودکان دارای سوء تغذیه دیده می‌شود. برای رفع پوکی استخوان و پیشگیری از آن کلسیم به تنهایی مفید نیست و باید رژیم غذایی حاوی پروتئین، کلسیم و ویتامین در نظر گرفته شود. پنیر تمامی این مواد را در خود دارد و به همین دلیل مصرف آن درمانی برای پوکی استخوان است.

انواع پنیر

پنیرها با چند معیار دسته بندی می‌شوند:

-    میزان رطوبت

 1- پنیر با رطوبت کم ( 13 تا 34 درصد) مانند پنیر پارمسان

2- پنیر با رطوبت متوسط ( 34 تا 45 درصد) مانند پنیر فتا، گودا، لیقوان

3- پنیر با رطوبت زیاد ( 45 تا 55 درصد ) مانند پنیر کممبرت، موتزارلا

4- پنیر با رطوبت خیلی زیاد ( 80 تا 85 درصد ) مانند پنیر خامه‌ای

-    سن پنیر

پنیرهایی که به صورت تازه مصرف می‌شود یا انهایی که زمان انقضا طولانی‌تری دارند.

-    نوع شیر

 شیر بز، گاو یا گوسفند در پنیر حاصله تفاوت ایجاد می‌کند. چرب‌ترین پنیرها از شیر بز به دست می‌آیند.

-    نوع فرآوری

تهیه پنیر به شیوه سنتی یا فرآوری انجام شده روی آن هم در تعیین نوع پنیر موثر است.

مصرف پنیر

پنیر علاوه بر این که به تنهایی یک غذای کامل است و در وعده‌های غذایی متخلف همراه با نان و مخلفاتی مثل میوه و خشکبار قابل خوردن است؛ در تهیه انواع غذاها و شیرینی‌ها به کار می‌رود. معروف‌ترین غذای درست شده با پنیر، پیتزا است که از نوعی پنیر کشدار در طبخ آن استفاده می‌شود. چیز کیک یا همان کیک پنیر هم دستور پخت‌های متفاوتی دارد یک شیرینی محبوب با پنیر پرچرب با خامه‌ای است.

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها