نکته‌های نا‌گفته برای  خرید کفش پاشنه بلند
تحریریه تولینک

پوشیدن کفش پاشنه بلند به شما احساس قدرت القا می‌کند. باید توجه داشته‌ باشید که هنگام راه رفتن، چانه خود را بالا و شانه را عقب نگه‌دارید. قدم برداشتن با پاشنه بلند، نیازمند عادت و تمرین است. در واقع، شیوه صحیح راه رفتن بسیار موثر است. بنابراین نباید هنگام گام برداشتن، تلو تلو بخورید و این امر مستلزم رعایت نکات مهمی در هنگام خرید و انتخاب کفش است.

با ثُبات گام بردارید!

کفش پاشنه بلند

به سایز کفش توجه کنید؛ پا در طول روز به طور طبیعی به دلیل راه رفتن، ایستادن و حتی نشستن متورم می‌شود؛ پس برای این که با تورم پا کفشتان تنگ نشود و به اصطلاح پایتان را نزند و راه رفتنتان را تحت تاثیر قرار ندهد، به انتخاب سایز کفش توجه کنید.

اگر پاشنه 5 تا 9 سانتی‌متر انتخاب می‌کنید، کفش نیم‌سایز بزرگ‌تر باشد.

اگر پاشنه 12 تا 15 سانتی‌متر انتخاب می‌کنید، کفش یک سایز بزرگ‌تر باشد.

اگر پاشنه 15سانتی‌متر به بالا انتخاب می‌کنید، کفش یک‌ونیم‌ سایز بزرگ‌تر باشد.

اگر احساس می‌کنید کفشتان بیش از حد بزرگ است، پایتان در کفش لیز می‌خورد و ممکن است از پای شما دربیاید از یک کفی ژلهای استفاده کنید و هر زمان احساس کردید کفش به پاهایتان فشار می‌آورد، کفی را از کفش در بیاورید.

کفش پاشنه بلند

هر نکته مکانی دارد!

همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که چرا کفش پاشنه بلند می‌پوشید!؟ اگر می‌خواهید به مهمانی شلوغ بروید و تحرک زیادی داشته باشید، نباید کفش با پاشنه خیلی بلند یا سیلوئت استفاده کنید. همچنین اگر به مهمانی رسمی می‌روید، کفش با پاشنه باریک یا فانتزی پای شما را آزار نمی‌دهد.

کفش پاشنه بلند

اگر می‌خواهید به قرار ملاقات رسمی یا کاری بروید، یک کفش پاشنه دار اما راحت انتخاب کنید تا تلو تلو نخورید.

کفش پاشنه بلند

فراموش نکنید، در استفاده روزمره از کفش پاشنه بلند راحتی، مهم‌ترین اولویت را دارد؛ پس هنگام انتخاب سراغ کفش‌هایی بروید که پا را آزار نمی‌دهند.

کفش پاشنه بلند

همچنین اگر در مراسم رسمی قد لباستان بلند است و روی کفشتان را می‌پوشاند، از کفش لژدار استفاده کنید تا راه رفتن را برایتان آسان‌تر کند. در این شرایط پاشنه کفش به لباستان گیر نمی‌کند و احتمال سوراخ شدن هم وجود ندارد.

کفش پاشنه بلند

توجه به مدل کفش بسیار اهمیت دارد. هنگامی که کفشی را پرو می‌کنید با آن برای چند دقیقه راه بروید تا ضعف‌های آن را بشناسید!

کفش پاشنه بلند

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها