اشتباهات رایجی که باعث آسیب‌دیدگی مو می‌شوند
تحریریه تولینک

بسیاری از فعالیت‌های روزانه ما مانند مسواک زدن، شانه کشیدن و شستن موها به یک عادت تبدیل شده‌است و ما به طور خودکار انجام می‌دهیم؛ اما گاهی این فعالیت‌ها اشتباه هستند. در این مطلب اشتباهات رایجی که باعث آسیب‌دیدگی مو می‌شوند را بیان می‌کنیم تا از انجام دادن آن پرهیز کنید. یادتان باشد هنوز برای تغییر عادت اشتباه دیر نشده‌است.

1- شستشوی روزانه مو

اگر هر روز حمام می‌روید و هر روز موهایتان را شامپو می‌زنید، یک عادت اشتباه انجام می‌دهید. شامپو زدن روزانه باعث می‌شود چربی کف سر شما کاهش یابد، موهایتان خشک بشود و سرتان شوره بزند. این کار باعث شکننده شدن، ریزش مو و افزایش مو خوره نیز می‌شود. اگر هر روز حمام می‌روید، شامپو زدن مو را هر روز تکرار نکنید.

شامپو

2- عدم استفاده از محصولات مراقبتی مو

مو هم مانند هر عضوی از بدن به مراقبت و حفاظت احتیاج دارد و به همین دلیل باید از محصولات مراقبتی استفاده کرد. ماسک مو، نرم کننده، اسپری آبرسان و دیگر محصولاتی که در داروخانه‌ها موجود هستند، می‌تواند از موهای شما محافظت و آن را ترمیم کند؛ به خصوص اگر از مشتریان پر و پا قرص سشوار و دیگر لوازم حرارتی حالت دهنده مو هستید، این نکته را فراموش نکنید.

محصولات مراقبت از مو

3- برس کشیدن بیش از حد

همه ما دوست داریم موهایمان صاف و ابریشمی باشد و گره نداشته باشد. اما لازم است بدانید برس کشیدن بیش از حد مو باعث شکننده شدن و ریزش مو می‌شود. برس کشیدن مو خصوصا هنگامی که موهایتان خیس است باعث آسیب دیدگی می‌شود. شما می‌توانید داخل حمام و پس از استفاده از نرم‌کننده موهای خود را برس بکشید. همچنین می‌توانید از ماسک موی بیرون از حمام برای برس کشیدن استفاده کنید.

برس کشیدن مو

4- استفاده از برس اشتباه

هر مدل مویی برس متناسب با خود را دارد. مثلا شانه مخصوص موهای فر، دنده‌های درشت دارد و باید از آن استفاده کرد. برای سشوار کشیدن از برس مخصوص استفاده کنید و برای شانه کردن مو از برس مخصوص سشوار استفاده نکنید؛ این کار باعث ریزش مو و افزایش موخوره می‌شود.

برس سشوار

5- از سشوار و اتوی مو بترسید!

یکی از بزرگ‌ترین دشمنان مو، سشوار و اتو و دیگر لوازم حرارتی حالت دهنده مو است و هرچه قدر کم‌تر از آن استفاده کنید به نفع سلامی موهای شماست. بهتر است برای آسیب کمتر، درجه آن را متوسط تنظیم کنید و از محصولات مراقبتی(سرم آبرسان مو، ماسک نرم‌کننده و حالت‌دهنده و...) استفاده کنید.

سشوار

سشوار

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها