اشتباهات رایج مراقبت از موهای نازک

اگر موهای نازک دارید این مطلب را تا انتها بخوانید
تحریریه تولینک

خیلی از خانم‌ها موهای نرم و نازک دارند و راه‌های مراقب و حجم دادن به آن را نمی‌دانند. گاهی راه مراقبت از مو را می‌دانند اما دچار اشتباه می‌شوند. در این مطلب 5 اشتباه رایج مراقبت از موهای نازک را بیان می‌کنیم تا از انجام دادن آن اجتناب کنید و با رعایت این نکات موهای خود را حجیم‌تر به نظر برسانید و از کم حجم‌تر شدن آن جلوگیری کنید. 

1- عدم استفاده از محصولات مراقبت از مو

موهای نازک بیشتر در معرض آسیب و شکنندگی هستند و اگر از محصولات مراقبت از مو استفاده نکنید به موهای خود آسیب می‌رسانید. به همین دلیل شما باید در حمام و همچنین قبل از براشینگ از نرم‌کننده، ماسک مو و اسپری مخصوص استفاده کنید.
ماسک حجم دهنده مو داخل حمام برای شما مناسب است و به موهای شما حجم می‌دهد. قبل از براشینگ هم با استفاده از سرم و اسپری‌های مخصوص از موهای خود در برابر حرارت محافظت کنید.

حجم دهنده مو

2- شستن بیش از حد مو

شستن بیش از حد مو یک اشتباه رایج است و این عامل باعث آسیب به موهای شما می‌شود. شما باید هر دو روز یک‌بار موهای خود را با شامپو بشویید و اگر هر روز حمام می‌روید، موهای خود را شامپو نزنید و تنها از ماسک موی حجم‌دهنده استفاده کنید. شستن هر روز موهای سر، چربی کف سر شما را کاهش می‌دهد و باعث خشکی و شوره سر می‌شود.

شستن مو

3- کوتاه کردن غیر اصولی مو

موی بلند و بی‌حالت، باعث کم‌تر به نظر رسیدن حجم موی شما می‌شود. اگر موی نازک و کم حجم دارید بهتر است موهای خود را لایه لایه کوتاه کنید و به موهای خود حالت بدهید.

مدل موی کوتاه

4- رنگ موی یک‌دست

هایلایت و مش باعث می‌شود موهای شما پر حجم به نظر برسد. اگر موهای شما یک رنگ و یک دست باشد، کم پشت به نظر می‌رسد. به همین دلیل بهتر است تمام مو یا قسمتی از آن را هایلایت کنید.

هایلایت

5- استفاده بیش از حد از سشوار

سشوار، اتوی مو، بیگودی و دیگر لوازم حالت دهنده و صاف کننده مو باعث سوختگی و آسیب به مو می‌شود و موها را دچار شکنندگی و مو خوره می‌کند. بهتر است قبل از صاف کردن یا فر، درجه حرارت را تنظیم کنید (درجه متوسط) و از محصول مراقبتی قبل از براشینگ استفاده کنید.

فر کردن مو

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها