7 گام ساده برای زیباتر کردن آرایش چشم
تحریریه تولینک

برای زیبا ساختن چشم‌ها، تنها آرایش کردن کافی نیست؛ بلکه  چگونه آرایش کردن مهم است. شما می‌توانید با اجرای چند ترفند ساده و البته اصولی، چشم‌های خود را درخشان و جذاب جلوه بدهید. در این مطلب 7 گام آسان و مهم برای جلوه زیباتر چشمان شما را بیان می‌کنیم.

گام اول: مداد چشم سفید به کیف لوازم آرایشتان اضافه کنید

در مرحله اول، به وسیله یک مداد چشم سفید، گوشه داخلی چشم(مجاور بینی) را سفید کنید و نقطه بگذارید. این کار باعث می‌شود گوشه چشمان شما درخشان شود و چشمانتان زیباتر به نظر برسد. 

مداد چشم سفید

گام دوم: داخل پلک پایین خط چشم سفید بکشید

به کمک مداد چشم سفید می‌توانید چشمان خود را درشت‌تر و شاداب‌تر نشان بدهید. با کشیدن خط در امتداد نقطه مجاور بینی، سفیدی چشمتان سفیدتر به نظر می‌رسد و قرمزی چشم پوشانده می‌شود.

آرایش چشم

گام سوم: از فر مژه استفاده کنید

مژه صاف و بی‌حالت باعث می‌شود چشمان شما ریز به نظر برسد. به همین دلیل قبل از ریمل زدن بهتر است از فر مژه استفاده کنید. فر مژه چشم‌ها را حالت می‌دهد و باعث می‌شود مژه‌های شما بلندتر به نظر برسد.

فر مژه

گام چهارم: از ابروهایتان غافل نشوید

ابرو عنصر مهمی در فرم صورت و چشم‌ها است و نباید از آن غافل شد. حتما توجه داشته باشید با استفاده از برس ابرو، آن را شانه و اگر قسمت‌هایی از ابرو با هم قرینه نیست، به وسیله مداد ابرو اصلاح کنید.

فرم دادن به ابرو

گام پنجم: کانسیلر را فراموش نکنید

به وسیه کانسیلر می‌توانید تیرگی و پف زیر چشم را بپوشانید. شیوه اصولی استفاده از کانسیلر، زدن کانسیلر به صورت V شکل است. زیر چشم‌ها را به صورت مثلثی کانسیلر بزنید و اطراف آن را محو کنید.

کانسیلر

گام ششم: از سایه آبی استفاده کنید

رنگ آبی چشم‌های شما را شاداب و درشت جلوه می‌دهد؛ بنابراین استفاده از سایه آبی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اگر دوست ندارید سایه بزنید با استفاده از خط چشم آبی نیز می‌توانید چشم‌های خود را درخشان نشان بدهید.

سایه آبی

گام هفتم: خط چشم گربه‌ای بکشید

خط چشم گربه‌ای چشمان شما را زیبا و خوش فرم نشان می‌دهد. اگر نمی‌خواهید آرایشتان غلیظ باشد، می‌توانید تنها گوشه خارجی چشم را خط بکشید.

خط چشم گربه‌ای

مقاله های مرتبط

متن دیدگاه

دیدگاه ها